Archiwum aktualności Biura Dialogu Obywatelskiego
Aktywizacja społeczna i zawodowa osób z SM
Pomagamy osobom ze stwardnieniem rozsianym w znalezieniu pracy
W ramach projektu „Wsparcie osób ze stwardnieniem rozsianym, w tym z niepełnosprawnościami sprzężonymi na rynku pracy” Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego oraz Fundacja na Rzecz Chorych na SM im. bł. Anieli Salawy wspiera aktywizację społeczną i zawodową osób z SM. Informacji o projekcie udzielają pracownicy biur projektowych w Krakowie, Łodzi, Białej Podlaskiej, Szczecinie, Koninie i Warszawie.
Zaufało nam już blisko 500 osób z SM! 18 z nich już pracuje, 21 kontynuuje lub zakończyło staż rehabilitacyjny, 17 poznało specyfikę określonych zawodów w trakcie miesięcznej praktyki zawodowej. W ramach projektu „Wsparcie osób ze stwardnieniem rozsianym, w tym z niepełnosprawnościami sprzężonymi na rynku pracy” wspieramy aktywizację społeczną i zawodową osób z SM, przygotowujemy do wejścia lub powrotu na rynek, motywujemy do rozpoczęcia lub kontynuacji nauki, finansujemy koszty związane z nauką, szkoleniami zawodowymi i językowymi.
Zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę – specjaliści i specjalistki projektu to głównie osoby z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami chorymi na SM i ich bliskimi. Psychologowie, psychoterapeuci, doradcy zawodowi i pośrednicy pracy do każdego uczestnika podchodzą indywidualnie. Planują ścieżkę wsparcia czy rozwoju zawodowego zgodną z ich potrzebami, zainteresowaniami, możliwościami i ograniczeniami związanymi z chorobą. Do tej pory uczestnicy projektu odbyli staże rehabilitacyjne m. in. na stanowisku sprzedawcy, księgowej, specjalisty ds. logistyki, w administracji publicznej, w telemarketingu, w branży kosmetycznej. Organizujemy dla nich szkolenia w popularnych na rynku branżach (komputer, grafika, Excel), jak i specjalistyczne szkolenia zawodowe zmierzające do podniesienia posiadanych kompetencji (elektroenergetyka, podologia) oraz wspólne spotkania z pracodawcami.
Zapewniamy uczestnikom także wsparcie psychologa/ psychoterapeuty zarówno w formie terapii, indywidualnych konsultacji jak i zajęć grupowych, porady prawnika i konsultacje z lekarzami specjalistami (neurologami, neuropsychologami, neurorehabilitantami, neurologopediami, okulistami itp.).
Projekt realizuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w partnerstwie z organizacjami, które mają ponad 20-letnie doświadczenie w rehabilitacji osób ze stwardnieniem rozsianym - Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego Oddział w Łodzi i Fundacją na Rzecz Chorych na SM im. bł. Anieli Salawy w Krakowie. Wszelkich informacji o projekcie udzielają pracownicy biur projektowych w kilku miastach w Polsce:
Fundacja na Rzecz Chorych na SM im. bł. Anieli Salawy, Kraków, ul. Dunajewskiego 5, tel. 12 341 48 99, biuro@fundacja-sm.org
PTSR O/Łódź, ul. Przybyszewskiego 255/267, tel. 516 050 305, wsparcie.lodz@gmail.com
PTSR O/Biała Podlaska, ul. Sienkiewicza 1, tel. 789 248 057, wsparcie.biala@gmail.com
PTSR O/Szczecin, ul. Dworcowa 19, tel. 781 131 513, wsparcie.szczecin@gmail.com
PTSR O/Konin, ul. Szymanowskiego 4, tel. 798 496 177, wsparcie.konin@gmail.com
PTSR O/Warszawa, ul. Nowosielecka 12, tel. 796 193 586, wsparcie.warszawa@gmail.com
Projekt „Wsparcie osób ze stwardnieniem rozsianym, w tym z niepełnosprawnościami sprzężonymi na rynku pracy” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
źródło: www.ngo.pl
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Anna Stępień | 2013/10/31 08:07:22 | nowa pozycja |