przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Archiwum aktualności Biura Dialogu Obywatelskiego

LIPIEC W TWORZĘ SIĘ w DK „13 Muz”


Wystawa „Emocje, Cisza i Muzyka”

Plakat wystawy

do 14.08.2021, TWORZĘ SIE

Kolejna twórcza przestrzeń w galerii TWORZĘ SIĘ jest kontynuacją rozpoczętej w 2020 r. rozmowy z dziećmi i młodzieżą na temat ekologii, ekologii muzyki, współczesnego pejzażu dźwiękowego i przebywania w ciągłym hałasie. Kierując się postulatami kompozytora i edukatora Raymonda Murraya Schafera, nadal zajmiemy się ćwiczeniami i zabawami pozwalającymi na tzw. „czyszczenie uszu”, ale nie tylko. Oprócz spaceru dźwiękowego korytarzami galerii i przygotowanymi ćwiczeniami, pozwalającymi odzyskać dźwiękową wrażliwość, zajmiemy się również emocjami. Zwiedzającym zaproponujemy ćwiczenia, pozwalające na „czyszczenie” i porządkowanie emocji. Tak jak bohater książki „Kolorowy potwór”, ponazywamy i posegregujemy emocje, pooznaczamy je kolorami i postaramy się pozostawić zwiedzających w dobrym nastroju. Odwiedzający zaproszeni zostaną również do wizualnego i dźwiękowego przedstawienia wybranych emocji.
W galerii zaprezentowane zostaną również prace wyłonione w konkursie „Emocje na miarę!”. Część prac przedstawiających emocje zostanie uszyta i w formie dużych obiektów przestrzennych zaprezentowana zwiedzającym.
Współpraca: Marcin Dymiter, Karolina Gołębiowska, Dominika Wyrobek, Bartłomiej Orłowski oraz Kasia Mierzejewska, Piotr LUMP Pauk, Aleksandra Rus, Edyta Waszak, Joanna Olejniczak
W ramach przestrzeni „Emocje, cisza i muzyka” zorganizowane zostaną również warsztaty muzyczne, teatralne, emocjonujące spotkania z książką oraz koncert-słuchowisko „No to gramy”. Zapraszamy!
Kuratorka TWORZĘ SIĘ: Paulina Ratajczak

KIEDY I JAK ODWIEDZIĆ WYSTAWĘ W LIPCU:

- w każdą niedzielę w godz. 11:00-16:00 (wstęp bezpłatny, preferowane zapisy mailowe na pełną godzinę: tworzesie@gmail.com). Z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa i wprowadzone ograniczenia zwiedzanie odbywa się w mniejszych grupach, o pełnych godzinach. Zgłaszając chęć udziału w niedzielnym zwiedzaniu, prosimy o podanie konkretnej godziny wizyty. Zwiedzanie odbywa się w maseczkach ochronnych.

-od poniedziałku do piątku oprowadzanie dla grup zorganizowanych (wstęp 10 zł/dziecko; zapisy:tworzesie@gmail.com). Spotkania odbywają się w pełnym reżimie sanitarnym.

 

Trzydniowe warsztaty teatralno-dźwiękowe

30.06-2.07 godz. 11:00-15:00, TWORZĘ SIĘ, Sala Lustrzana DK „13 Muz”
2.07 godz. 17:00 pokaz uczestników warsztatów, przestrzeń miasta

Plakat

Warsztaty teatralno-dźwiękowe, w których zabawimy się figurą superbohatera. Każdy z nas posiada szczególny zestaw cech i umiejętności, który może przerodzić się w niezwykłą moc. Pofantazjujemy na ten temat i stworzymy zestaw Agentów gotowych zmieniać świat. Każdy z uczestników warsztatu będzie miał szansę zbudować swojego własnego, niepowtarzalnego superbohatera. A potem wyruszymy na misję, by naprawić to, co wydaje się nie do naprawienia.
Każdy z superbohaterów wyposażony jest w charakterystyczne dźwięki, jedyne, unikalne i niepowtarzalne. Opis osobowości, charakteru plus tembr głosu = superbohater z super głosem. Paleta barw - od niskiego poprzez krzyk, warczenie, szept i śmiech! W ramach warsztatów dźwiękowych będziemy ćwiczyć super głos ale też śmiać się, ”płakać”, grzmieć, mruczeć i piszczeć, a wszystko po to by poszukać idealnego głosu dla super Agenta.

Prowadzenie: Maria Dąbrowska, Iza Kowalewska

Zapisy: tworzesie@gmail.com; Wstęp bezpłatny.
Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Wiek: 8+


Warsztaty Szeptu i Krzyku

1.07 godz. 16:00-17:00, TWORZĘ SIĘ, Sala Lustrzana w DK „13 Muz”

To warsztat z kilkoma kierunkami narracji i osobą prowadzącą na żywo, w którym Krzyk i Szept przeplatają się i torują szlaki zgodnie z „osobowością grupy”. Warsztaty to forma totalnej zabawy z podłożem muzykoterapeutycznym, pozwalającym dzieciom/młodzieży odreagować frustrację i stres oraz nowe sytuacje związane m.in. z panująca epidemią. Terapia krzykiem istnieje od 70 lat. Jej twórcą jest Arthur Janov. Posiada rekomendację i wsparcie rządu Islandii w ramach otwartego programu publicznego
Looks Like You Need To Let It Out. Celem opracowanej przez prowadzącą metody warsztatów jest
wyrzucenie frustracji i stresu w twórczy i spontaniczny sposób.

Prowadzenie: Iza Kowalewska
UWAGA! Warsztat przeznaczony dla uczestników konkursu „Emocje na miarę!”
Zapisy: tworzesie@gmail.com Wstęp bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Wiek: 7+


Organizatorzy: Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”
Wydarzenia odbywają się w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie 2021” oraz „Eksperymentalne Place Zabaw w drodze”. Projekt współfinansowany jest przez Miasto Szczecin.

Partnerzy: Sektor 3 Szczecin, Stowarzyszenie OFFICYNA, Stowarzyszenie KAMERA, Kamera Jazda, Akademia Sztuki w Szczecinie, Kashart , Szkoła Podstawowa TAK
Patroni medialni: Kurier Szczeciński, wszczecinie.pl, szczecindladzieci.net.pl, Echo Szczecin

  


udostępnił: Biuro Dialogu Obywatelskiego, wytworzono: 2021/07/01, odpowiedzialny/a: Piotr Spunda, wprowadził/a: Piotr Spunda, dnia: 2021/07/01 14:18:40
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Piotr Spunda 2021/07/01 14:18:40 nowa pozycja