przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Archiwum aktualności Biura Dialogu Obywatelskiego

Nabór wniosków do „Programu wydawniczego”


Instytut Muzyki i Tańca ogłosił nabór wniosków do „Programu wydawniczego” nr 6(6)/T/2019. Termin nadsyłania wniosków do edycji Programu upływa 7 stycznia 2019 roku.

Cele:

1. Wzbogacenie zasobów polskojęzycznej literatury naukowej oraz popularnonaukowej z dziedziny tańca.

2. Rozwój naukowego dyskursu o tańcu.

3. Popularyzacja wiedzy z historii i teorii tańca,

4. Propagowanie nowoczesnej myśli pedagogicznej w dziedzinie tańca.

Opis:

W ramach „Programu wydawniczego” dofinansowywane są projekty polegające na publikacji wydawnictw naukowych i popularnonaukowych (pierwszych wydań wydawnictw polskojęzycznych lub pierwszych wydań tłumaczeń na język polskich) z dziedziny tańca oraz wydawnictw popularyzatorskich, w tym: prac doktorskich i magisterskich, tomów pokonferencyjnych, biografii, monografii, tomów zbiorowych, albumów okolicznościowych, numerów specjalnych periodyków i innych dotyczących tańca. Program skierowany jest do wydawnictw i współpracujących z nimi autorów – badaczy, teoretyków, autorów publikacji popularnonaukowych etc.

Uprawnieni wnioskodawcy

Uprawnionymi do uczestnictwa w Programie wnioskodawcami są podmioty prawa polskiego prowadzące gospodarczą w zakresie wydawniczym lub statutową działalność wydawniczą.

W Programie mogą wziąć udział:

a. wydawca wraz z autorem – twórcą oryginalnego dzieła w języku polskim,

b. wydawca dysponujący prawami do dzieła oryginalnego w języku polski lub dysponujący poświadczeniem możliwości nabycia takich praw w formie listu intencyjnego lub innego dokumentu,

c. wydawca dysponujący prawami zależnymi do tłumaczenia na język polski publikacji dzieł obcojęzycznych lub dysponujący poświadczeniem możliwości nabycia takich praw w formie listu intencyjnego lub innego dokumentu.

Partnerami mogą być osoby fizyczne (np. autorzy) oraz polskie państwowe i samorządowe instytucje kultury, polskie organizacje pozarządowe (stowarzyszenia, fundacje)

Wnioski należy składać (łącznie) (a) elektronicznie; za pomocą systemu Witkac po zarejestrowaniu na stronie www.witkac.pl  należy złożyć wniosek elektronicznie w terminie do 7 stycznia 2019 do godz. 15:59 oraz (b) w wersji papierowej; pocztą tradycyjnąnależy przesłać wydrukowany z systemu Witkac złożony wniosek (podpisany przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wnioskodawcy wraz z wymaganymi załącznikami) na adres: Instytut Muzyki i Tańca, ul. Aleksandra Fredry 8, 00-097 Warszawa z dopiskiem na kopercie „Program wydawniczy 2019” w terminie do 8 stycznia 2019 roku (decyduje data stempla pocztowego). Niedopełnienie powyższych warunków zgłoszenia będzie podstawą do niedopuszczenia wniosku do oceny.

Termin wyboru zgłoszeń przez komisję opiniującą upływa w dniu **15 lutego 2019 **roku. Po tym terminie lista projektów zatwierdzonych do realizacji zostanie ogłoszona na stronie internetowej Instytutu, a wnioskodawcy tych projektów zostaną poinformowani o pozytywnej decyzji oficjalnym pismem.

Budżet Programu w edycji 2019 wynosi 60 000 zł.

Formularz aplikacyjny jest dostępny na stronie „Programu wydawniczego” w systemie Witkac, www.witkac.pl

Osoby odpowiedzialne za realizację Programu:

dr hab. Aleksandra Dziurosz – Zastępca Dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca

Karolina Bilska – Koordynator Programu, Departament Tańca, Instytut Muzyki i Tańca

KONTAKT: tel. 22 826 15 76, mail: karolina.bilska@imit.org.pl


udostępnił: Biuro Dialogu Obywatelskiego, wytworzono: 2018/11/15, odpowiedzialny/a: Anna Stępień, wprowadził/a: Anna Stępień, dnia: 2018/11/15 10:39:18
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Anna Stępień 2018/11/15 10:39:18 nowa pozycja