przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Archiwum aktualności Biura Dialogu Obywatelskiego

Studia podyplomowe: Zarządzanie organizacjami pozarządowymi


Instytut Politologii i Europeistyki

Uniwersytetu Szczecińskiego

zaprasza na dwusemestralne studia podyplomowe

Zarządzanie organizacjami pozarządowymi

Charakterystyka studiów

Program Studiów jest skierowany do kadry kierowniczej, pracowników administracji rządowej i samorządowej (gmin, powiatów, województw), a także do tych, którzy zamierzają podjąć pracę w jednostkach samorządu terytorialnego i administracji publicznej. Studia adresowane są również do wszystkich osób zainteresowanych problematyką funkcjonowania organizacji pozarządowych w Polsce i w UE, do liderów, działaczy, osób już zaangażowanych w działalność organizacji pozarządowych lub planujących rozpocząć taką działalność oraz wszystkich zainteresowanych zdobyciem wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania i administrowania organizacjami pozarządowymi.

Cel powołania studiów

Ugruntowanie w Polsce w wyniku przemian społeczno-politycznych systemu demokratycznego umożliwiło uaktywnienie społeczeństwa. Jedną z płaszczyzn społecznej aktywności stały się organizacje pozarządowe. W demokratycznym społeczeństwie organizacje pozarządowe stanowią przykład integracji lokalnych społeczności wokół problemów im bliskich. Tworzenie warunków do powstawania i aktywności organizacji pozarządowych należy do obowiązków państwa i wynika z realizacji konstytucyjnej zasady pomocniczości. Efektywna realizacja działań państwa wymaga włączenia podmiotów pozarządowych w system funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego na poziomie gminy, powiatu, województwa. Wymaga to zwiększenia kompetencji zarówno pracowników samorządu, jak i organizacji pozarządowych w zakresie realizowania zadań na płaszczyźnie społecznej. Z uwagi na znaczenie organizacji pozarządowych w UE koniecznym staje się poznanie zasad ich funkcjonowania na gruncie europejskim. Rola jaką odgrywają organizacje pozarządowe w Polsce i UE powoduje potrzebę kształcenia osób zawodowo bądź społecznie związanymi z ich funkcjonowaniem. W tym celu uczelnia proponuje uruchomienie studiów podyplomowych Organizacje pozarządowe w Polsce i w UE.

Celem kształcenia jest zdobycie i pogłębienie wiedzy z zakresu funkcjonowania organizacji pozarządowych, poznanie zagadnień funkcjonowania Unii Europejskiej i procedur pozyskiwania funduszy, poznanie zasad współpracy ze strategicznymi grupami otoczenia organizacji pozarządowych, komunikacja ii zasady kształtowania wizerunku organizacji, komunikacji społecznej.

Sylwetka absolwenta

Absolwent wyposażony zostanie w gruntowną wiedzę w zakresie tworzenia, zarządzania i administrowania organizacjami pozarządowymi w Polsce i w UE.
Absolwent zostanie przygotowany do samodzielnego i aktywnego podejmowania działań w zakresie administrowania organizacja pozarządową, kierowania zespołem ludzi, rozwiązywania problemów związanych z funkcjonowaniem organizacji pozarządowych.

Podstawowe informacje:

  • Studia trwają 2 semestry,
  • liczba godzin – 240,
  • zajęcia będą odbywały się w soboty

Termin rozpoczęcia Studiów Podyplomowych i czas trwania 12 miesięcy, początek edycji październik 2009

Przewidywana liczba słuchaczy – limit przyjęć: 30 osób
Wysokość opłaty za semestr - 1400 PLN za jeden semestr (istnieje możliwość uiszczania wpłat w ratach)
Słuchacze otrzymują dyplom ukończenia studiów z logiem US

Informacje: Pani Elżbieta Czernecka, Instytut Politologii i Europeistyki US,

ul. Krakowska 71/79, 71-017 Szczecin Tel. 91 444 32 26 e-mail: europeistyka@univ.szczecin.pl

Osoby zainteresowane studiami prosimy o wypełnienie ankiety i przesłanie jej na adres Instytutu Politologii i Europeistyki US z adnotacją: Studia Podyplomowe Organizacje pozarządowe w Polsce i w UE


Załączniki:

udostępnił: Biuro ds. Organizacji Pozarządowych, wytworzono: 2009/09/24, odpowiedzialny/a: Anna Stępień, wprowadził/a: Anna Stępień, dnia: 2009/11/13 08:18:19
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Anna Stępień 2009/11/13 08:18:19 modyfikacja wartości
Anna Stępień 2009/09/24 09:20:34 modyfikacja wartości
Anna Stępień 2009/09/02 11:24:06 modyfikacja wartości
Anna Stępień 2009/06/24 11:18:13 modyfikacja wartości
Anna Stępień 2009/06/23 09:55:19 nowa pozycja