PROTOKÓŁ NR 0012.4.43.2021
Z POSIEDZENIA
KOMISJI DS. EDUKACJI
Z DNIA 17 MARCA 2021 ROKU
Początek posiedzenia - 13:00
Zakończenie posiedzenia - 15:30
Posiedzenie Komisji otworzyła i przewodniczyła obradom p. Agata Grenda - Przewodnicząca Komisji.
W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji oraz osoby zaproszone wg załączonych list obecności załącznik nr 1 i 2.
Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (quorum i prawidłowość zwołania posiedzenia)
Przewodnicząca poinformowała o obowiązującej klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych i zaproponowała następujący porządek dzienny posiedzenia:
1. | Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad. |
2. | Przyjęcie protokołu z ostatniego posiedzenia Komisji. |
3. | Informacja WIM oraz BIiRO nt. realizacji inwestycji i remontów zaplanowanych na rok 2021 oraz przechodzących z roku 2020. Stan realizacji zadań, planowane przekazanie do użytkowania. |
4. | Opiniowanie projektów uchwał Nr:
- 61/21 w spr. wyłączenia Branżowej Szkoły I stopnia nr 6 z Zespołu Szkół Łączności w Szczecinie i jej likwidacji, zmiany nazwy Technikum Łączności w Szczecinie oraz rozwiązania Zespołu Szkół Łączności w Szczecinie, - 62/21 w spr. zmieniająca uchwałę w sprawie obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Gminę Miasto Szczecin oraz zasad ich rozliczania. |
5. | Sprawy różne i wolne wnioski. |
Ad. pkt. 1.
Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.
A.Grenda – zaproponowała, by w pierwszej kolejności zaopiniować projekty uchwał, a następnie omówić inwestycje i remonty oświatowe.
Powyższa propozycja została przyjęta bez uwag.
Ad. pkt. 2.
Przyjęcie protokołu z ostatniego posiedzenia Komisji.
Ww. punkt porządku obrad przeniesiono na kolejne posiedzenie Komisji.
Ad. pkt. 3.
Opiniowanie projektów uchwał Nr:
- 61/21 w spr. wyłączenia Branżowej Szkoły I stopnia nr 6 z Zespołu Szkół Łączności w Szczecinie i jej likwidacji, zmiany nazwy Technikum Łączności w Szczecinie oraz rozwiązania Zespołu Szkół Łączności w Szczecinie,
- 62/21 w spr. zmieniająca uchwałę w sprawie obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Gminę Miasto Szczecin oraz zasad ich rozliczania.
Projekt uchwały Nr 61/21 w spr. wyłączenia Branżowej Szkoły I stopnia nr 6 z Zespołu Szkół Łączności w Szczecinie i jej likwidacji, zmiany nazwy Technikum Łączności w Szczecinie oraz rozwiązania Zespołu Szkół Łączności w Szczecinie
L. Rogaś – Dyrektor Wydziału Oświaty – omówiła projekt uchwały, zgodnie z uzasadnieniem.
Wobec braku uwag ze strony radnych, Przewodnicząca obrad poddała pod głosowanie ww. projekt uchwały.
W głosowaniu: za – jednogłośnie, Komisja zaopiniowała projekt uchwały Nr 61/21 pozytywnie.
Projekt uchwały nr 62/21 zmieniającej uchwałę w sprawie obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Gminę Miasto Szczecin oraz zasad ich rozliczania
L. Rogaś – omówiła projekt uchwały, zgodnie z uzasadnieniem. Poinformowała o opinii ZNP, która kwestionuje zapis dotyczący konsultantów w ZCEMiP. Wyjaśniła też, że nie ma tu zmian merytorycznych i odpowiednie wyjaśnienie zostało skierowane do ZNP.
M. Żylik – zapytał, czy jeśli konkurs wygra nauczyciel, to w tej placówce nie będzie stanowiska wicedyrektora?
L. Rogaś – potwierdziła.
U. Pańka – zapytała o pensum dla nauczycieli konsultantów.
L. Rogaś – powiedziała, że ta sprawa nie jest precyzyjnie uregulowana. W odpowiedzi na interpelację poselską w tej sprawie, jest wyjaśnienie, że konsultant ma realizować zadania placówki oraz inne: zajęcia dydaktyczne, pracę koncepcyjną, udzielanie konsultacji itp. Nie ma tu ścisłego podziału na pensum dydaktyczne i pozostałe działania. Dlatego Wydział Oświaty uznał, że u nas tygodniowe pensum wynosi 40 godzin. Dyrektor zadeklarowała, że przed sesją raz jeszcze skonsultuje to z prawnikami.
T. Mądry - ZNP – zaproponowała zapis „czas pracy konsultanta to 40 godzin”. Na to związek zawodowy wyraziłby zgodę. W projekcie zapisano jednak „zajęcia”, stąd negatywna opinia związku.
Wobec wyczerpania głosów w dyskusji, Przewodnicząca obrad poddała pod głosowanie projekt uchwały Nr 62/21.
W głosowaniu: za – 6, przeciw – 0, wstrzym. – 3, Komisja zaopiniowała ww. projekt uchwały pozytywnie.
Ad. pkt. 4.
Informacja WIM oraz BIiRO nt. realizacji inwestycji i remontów zaplanowanych na rok 2021 oraz przechodzących z roku 2020. Stan realizacji zadań, planowane przekazanie do użytkowania.
J. Stala – Dyrektor Biura Inwestycji i Remontów Oświatowych -przedstawił prezentację pt. „Omówienie wybranych zadań inwestycyjnych”, stanowiącą załącznik nr 3 do protokołu.
A. Hofman – Zastępca Dyrektora Biura Inwestycji i Remontów Oświatowych – poinformowała, że zaawansowanie wykonania budżetu Biura Inwestycji i Remontów Oświatowych na dzień dzisiejszy wynosi 42%.
Następnie omówiono szczegółowo wybrane inwestycje:
1/Budowa Szkoły Podstawowej na ul. Kredowej
M. Przepiera – Zastępca Prezydenta Miasta – poinformował, że jest to najtrudniejsza w tej chwili inwestycja. Umowa z dotychczasowym wykonawcą została rozwiązana. Jesteśmy w trakcie przetargu, znamy oferty jakie zostały złożone. W międzyczasie zmieniliśmy formułę: przetarg ogłoszono na projektowanie. Następnym elementem będzie przetarg na wyłonienie wykonawcy.
U. Pańka – zapytała, jaki jest termin zakończenia prac?
M. Przepiera- powiedział, że nie chce deklarować dat. Chce to zrobić najszybciej, jak to jest możliwe. Na razie nie ma konkretnej oferty na stole.
M. Żylik – zapytał, czy obiekt jest zabezpieczony przed warunkami atmosferycznymi?
K. Tutko – Dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich – potwierdziła, że obiekt jest zabezpieczony i nie ulega niszczeniu.
2/Budowa Przedszkola Publicznego ul. Przygodna
M. Przepiera – oferty są otwarte, wszystkie mieszczą się w przewidywanym budżecie. Są to b. dobrzy wykonawcy.
J. Stala – obiekt będzie realizowany w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
3/ Nadbudowa i przebudowa budynku Przedszkola Publicznego nr 29
J. Stala – przypomniał, że inwestycja ma 2 letnią historię. Przetarg z czerwca ub. roku został wstrzymany z uwagi na dużą liczbę pytań do projektu. Postanowiono wówczas usunąć błędy projektowe i w tym celu wystąpiono do projektanta. Po miesiącu ogłoszono ponownie postępowanie i wówczas kontakt z projektantem się urwał.
M. Przepiera – powiedział, że trzeba w tej chwili zdecydować, czy naprawiać ten projekt z innym projektantem, czy rozpocząć wszystko od początku.
4/ Przebudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 3
J. Stala – zadanie składa się z dwóch części: rozbudowa i przebudowa kuchni, oraz przebudowa obiektu w celu uzyskania dodatkowych 50 miejsc przedszkolnych. Przetarg na remont kuchni ogłoszony będzie jeszcze w tym miesiącu. Na przełomie roku rozpoczniemy drugą część inwestycji.
5/ Przebudowa obiektów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 ul. Romera
J. Stala – zadanie jest w trakcie realizacji. Wykonawca jest sprawdzony. Jesteśmy po uruchomieniu nowej kuchni. Dalszy ciąg prac to wyburzenie części pomieszczeń i utworzenie nowych klas. Przy okazji zostaną wyremontowane toalety u gry.
6/ Rozbudowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci Słabosłyszących ul. Grzymińska
M. Przepiera – jesteśmy w przededniu przetargu. Zostanie on ogłoszony w ciągu kilkunastu dni.
J. Stala – termin zadania się przesunął z uwagi na pandemię. Dokumentacja będzie gotowa na koniec miesiąca. Natychmiast potem zostanie ogłoszony przetarg.
7/ Adaptacja poddasza Technikum Technologii Cyfrowych ul. Niemierzyńska
J. Stala - dokumentacja jest gotowa. Ogłoszenie przetargu planowane jest jeszcze w tym miesiącu.
8/ Przebudowa budynku Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 25
J. Stala – jesteśmy na pierwszym etapie prac, który umożliwi dzieciom korzystanie z wyższych kondygnacji.
9/ Modernizacja i przebudowa budynku po dawnym Gimnazjum nr 21
J. Stala – zadanie jest na ukończeniu. Jedynym elementem, który jeszcze trwa, to remont sali gimnastycznej. Prace te zakończone będą w kwietniu.
J. Balicka – zapytała o Szkołę Podstawową nr 54.
J. Stala – wyjaśnił, że kosztorys zadania jest na etapie weryfikacji. Na dniach zapadnie decyzja co do zakresu prac. Rozpoczyna się etap zapytania ofertowego. Drugim krokiem będzie przetarg.
P. Bartnik – zapytał o nieruchomość po Szkole Podstawowej nr 52 na ul. Jagiellońskiej. Przypomniał, że jest tam boisko, które można przekazać sąsiedniemu ośrodkowi socjoterapii.
I. Potrykus – Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty – powiedziała, że ten temat był omawiany na wielu spotkaniach. W wyniku dyskusji postanowiono oddać budynek do Miasta. Wydział rezygnuje z wykorzystania go na cele oświatowe.
M. Przepiera – nie ma wiedzy na temat przyszłości tej nieruchomości. Zadeklarował przekazać to pytanie Prezydentowi.
P. Bartnik – zapytał o remont elewacji budynku Pałacu Młodzieży.
J. Stala – przypomniał, że sąsiednia Szkoła Podstawowa nr 1 ma salę gimnastyczną wyłączoną z użytkowania. W tym budynku planowany jest duży remont. Elewacja Pałacu Młodzieży będzie musiała zaczekać. Remont SP-1 wymagać będzie kwot liczonych w milionach złotych.
Ad. pkt. 5.
Sprawy różne i wolne wnioski.
Nie wniesiono.
Na tym posiedzenie zakończono.
Protokołowała | Przewodnicząca Komisji | |
  | ||
Katarzyna Kamińska Główny Specjalista BRM | Agata Grenda |
- udostępnił:
- BRM
- wytworzono:
- 2021/03/10
- odpowiedzialny/a:
- wprowadził/a:
- Katarzyna Kamińska
- dnia:
- 2021/04/21 14:47:43
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Katarzyna Kamińska | 2021/04/21 14:47:43 | Nowa pozycja |
Katarzyna Kamińska | 2021/03/24 10:48:54 | Nowa pozycja |
Katarzyna Kamińska | 2021/03/10 14:16:08 | Nowa pozycja |