Odpowiedzi na interpelacje/zapytania
- Wydział merytoryczny:
- Wydział Spraw Społecznych
- Odpowiadający:
- Zastępca Prezydenta Krzysztof Soska
- Data odpowiedzi:
- 2014/06/24
- Czy odpowiedź udzielona w terminie:
- Tak
W odpowiedzi na interpelację Pani Radnej w sprawie umów dodatkowych, zawieranych z pracownikami zatrudnionymi w jednostkach pomocy społecznej, przekazuję poniższe informacje:
Odnosząc się do pytań dotyczących posiadania przez Dyrektorów jednostek pomocy społecznej, w tym Dyrektora MOPR, oprócz umów o pracę umów cywilno–prawnych
w związku z wykonywaniem pracy w tej samej jednostce, uprzejmie informuję, że Dyrektorzy wskazanych jednostek nie mają zawartych takich umów.
Wobec powyższego, pytanie nr 3 pozostaje bez odpowiedzi.
W odpowiedzi na pytanie dotyczące pracowników zatrudnionych w MOPR na podstawie umowy o pracę, posiadających również umowy cywilno – prawne w ramach MOPR, jak również w ramach innych jednostek pomocy społecznej, uprzejmie informuję że Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie zatrudnia na dodatkowe umowy zlecenia 40 pracowników Ośrodka. Zawarcie ww. ilości umów zleceń wynika z obowiązków nakładanych na MOPR przepisami ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie tj.:
- przeprowadzanie wywiadów środowiskowych oraz wydawanie decyzji i zawiadomień administracyjnych dot. potwierdzania prawa do świadczeń opieki zdrowotnej, które są wykonywane w ramach zadań zleconych gminie przepisami ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych,
- prowadzenie spotkań na rzecz sprawców przemocy w rodzinie, uczestników realizowanego programu korekcyjno-edukacyjnego dla sprawców przemocy w rodzinie wynikającego z Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie z 2006 roku opracowanego na podstawie ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie w ramach zadań z zakresu administracji rządowej zleconych powiatowi.
Ponadto zapisy Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2014 uchwalonego przez Radę Miasta Szczecin wskazują pracowników MOPR do realizacji następujących zadań:
- przeprowadzania wywiadów środowiskowych pn. „Informacja na potrzeby Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych”,
- przeprowadzania spotkań dla dzieci i ich koordynacja w ramach programu „Złość nie jest zła - czyli jak radzić sobie z negatywnymi emocjami”,
- pełnienia dyżurów w Punkcie Konsultacyjnym MOPR w Szczecinie.
Jednocześnie należy dodać, że realizacja przez pracowników MOPR zleconych czynności odbywa się poza obowiązującym ich czasem pracy wynikającym z umów o pracę.
Odnośnie pracowników MOPR, posiadających dodatkowe zatrudnienie w ramach umów cywilno–prawnych w innych jednostkach pomocy społecznej, uprzejmie informuję, że obecnie w ramach wyżej wymienionych umów zatrudnionych jest trzech pracowników MOPR.
Interpelacja: Dot. podpisywanych przez MOPR umwów o pracę i umów cywilno-prawnych
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Marta Klimek | 2014/06/25 10:06:48 | modyfikacja wartości |
Marta Klimek | 2014/06/25 10:00:58 | nowa pozycja |