Odpowiedzi na interpelacje/zapytania
- Wydział merytoryczny:
- Wydział Spraw Społecznych
- Odpowiadający:
- Zastępca Prezydenta Krzysztof Soska
- Data odpowiedzi:
- 2011/08/04
- Czy odpowiedź udzielona w terminie:
- Tak
W odpowiedzi na zapytanie uprzejmie informuję :
Ad. 1. Ustawa prawo zamówień publicznych nie określa szczególnych wymagań co do stażu i kierunku wykształcenia osób zajmujących się zamówieniami publicznymi. Podobnie jak do wszystkich innych pracowników Urzędu i miejskich jednostek organizacyjnych ma zastosowanie ustawa o pracownikach samorządowych. Minimalne wymagania kwalifikacyjne na poszczególne stanowiska określone są w wydanym na jej podstawie rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Wymiar doświadczenia zawodowego określony w tym rozporządzeniu jest różny dla poszczególnych szczebli stanowisk . Dla inspektora wynosi 2 lata, dla głównego specjalisty 5 lat. Podstawowym kryterium zatrudniania na stanowiska związane z zamówieniami publicznymi jest znajomość zagadnień i prawa zamówień publicznych, obok ogólnej znajomości zagadnień i prawa samorządowego.
Ad. 2 i 3 Zatrudnianie w jednostkach organizacyjnych Miasta nie wymaga akceptacji i konsultacji z odpowiednia komórką organizacyjną w Urzędzie Miasta. W naborach organizowanych przez jednostki organizacyjne Miasta udział pracowników Urzędu Miasta nie jest wymagany.
Pracownicy Biura Zamówień Publicznych nie brali udziału w pracach komisji konkursowej w naborze przeprowadzanym w Szczecińskim Centrum Świadczeń.
Ad. 4. Ogłoszony w 2009 roku nabór dotyczył zatrudnienia na stanowisku d.s . zamówień publicznych. Dyrektor Szczecińskiego Centrum Świadczeń przeprowadził procedurę naboru na wolne stanowisko urzędnicze: Główny Specjalista ds. zamówień publicznych w oparciu o art.11-15 ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych (Dz.U. z 2008r. Nr 223 poz.1458).
W związku z powyższym ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze ukazało się w dniu 03.08.2009r. w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Szczecin. W treści ogłoszenia znajdował się opis stanowiska, niezbędne wymagania jakie muszą spełniać osoby aplikujące na to stanowisko, wymagania dodatkowe oraz opis dokumentów jakie powinny być dołączone do oferty.
W ramach niezbędnych wymagań wskazano: obywatelstwo polskie, wykształcenie wyższe pierwszego lub drugiego stopnia w rozumieniu przepisów o szkolnictwie wyższym, co najmniej 5 letni staż pracy, znajomość przepisów ustaw potrzebnych na danym stanowisku pracy, znajomość obsługi komputera, wymóg posiadania przez kandydata pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych, wymóg, iż kandydat nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, nieposzlakowaną opinię.
W odpowiedzi na ogłoszenie zostały złożone 4 oferty. W dniu 17sierpnia 2009r. nastąpiło komisyjne otwarcie ofert i komisja zadecydowała o zakwalifikowaniu do drugiego etapu naboru 2 osób Pozostałe osoby nie zostały zakwalifikowane ze względu na niespełnienie wymogów formalnych.
W dniu 24 sierpnia 2009r. odbyła się rozmowa kwalifikacyjna, z której został sporządzony protokół, z treści którego wynika, iż na podstawie przeprowadzonych rozmów kwalifikacyjnych mających na celu nawiązanie bezpośredniego kontaktu z kandydatami w celu zbadania predyspozycji i umiejętności kandydatów, komisja dokonała oceny kandydatów przydzielając punkty w skali od 0 do 10. Zatrudniony został ten kandydat, który uzyskał najwyższą ocenę sumaryczną.
Ad. 5. Biuro d.s Zamówień Publicznych nie zgłaszało uwag dotyczących współpracy zarówno ze Szczecińskim Centrum Świadczeń jako jednostką organizacyjną jak i współpracy z pracownikiem SCŚ realizującym zadania w zakresie zamówień publicznych.
Interpelacja: Dot. stanowiska ds. zamówień publicznych w Centrum Świadczeń Rodzinnych