przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

PROTOKÓŁ NR 0063-8/15/07
Z POSIEDZENIA 
KOMISJI REWIZYJNEJ
Z DNIA 12 CZERWCA 2007 ROKU


Początek posiedzenia - 13:00
Zakończenie posiedzenia - 15:00

Posiedzenie Komisji otworzyła i przewodniczyła obradom p. Marzena Kopacka - Przewodnicząca Komisji.


W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji oraz osoby zaproszone wg załączonych list obecności załącznik nr 1 i 2.


Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (quorum i prawidłowość zwołania posiedzenia)
Przewodnicząca zaproponowała następujący porządek dzienny posiedzenia:


1. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.
2. Przyjęcie protokołów z posiedzeń 10 i 28 maja br.
3. Kontrola w zakresie realizacji programu restrukturyzacji Szpitala Miejskiego, zgodnie z Uchwałą rady Miasta nr XLII/806/05 z dnia 21 lipca 2005r
4. Powołanie zespołu Komisji Rewizyjnej do przeprowadzenia kontroli w zakresie prawidłowości zawartych umów z Miastem dla prowadzonej inwestycji na terenie nieruchomości przy ul. Mickiewicza-Brodzińskiego w Szczecinie przez SGI KOMFORT Sp. z o.o.
5. Sprawy różne i wolne wnioski.


Ad. pkt. 1.
Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.


Nie zgłoszono.


Ad. pkt. 2.
Przyjęcie protokołów z posiedzeń 10 i 28 maja br.


Protokoły z ww. posiedzeń zostały przyjęte w wyniku głosowania /3-za/ jednogłośnie.


Ad. pkt. 3.
Kontrola w zakresie realizacji programu restrukturyzacji Szpitala Miejskiego, zgodnie z Uchwałą rady Miasta nr XLII/806/05 z dnia 21 lipca 2005r


P. T. Lachowicz - zapytał w kwestii formalnej, na jakiej podstawie prawnej ma uczestniczyć w dzisiejszym posiedzeniu Komisji. ?

Przewodnicząca Komisji. M. Kopacka - odpowiedziała, że nie ma na to podstawy prawnej, a Komisja Rewizyjna  nie jest Komisją śledczą. Jest to jedynie dobra wola osoby zaproszonej w uczestniczeniu na posiedzeniu Komisji .

P. T. Lachowicz  - oświadczył, że na podstawie zał. 2 Regulaminu RM Statutu Miasta rezygnuje z udziału w posiedzeniu Komisji, ponieważ  od 1 lutego br. nie pracuje już  w jednostce kontrolowanej, jaka jest w tym przypadku tj. WZiPS. Następnie opuścił salę obrad.

Przewodnicząca Komisji. M. Kopacka - przystąpiła do analizy dostarczonego zestawienia nt. ile pieniędzy wpłynęło do Szpitala Miejskiego w Szczecinie ze wszystkich jednostek miejskich ( w szczególności oświatowych) i zakładów budżetowych za okres od lipca 2005 roku do kwietnia 2007 roku - załącznik nr 3 do protokołu.

P. J. Burak (Szpital Miejski)  - wyjaśniła, że podstawą były tu umowy w 2005 roku zawierane ze szkołami, a w 2006 roku została podpisana 3 letnia umowa z medycyną pracy na placówki oświatowe, która obowiązuje do 2008 roku. 

P. P. Grodzki (WZiPS) - dodał, że podstawą do zawarcia tych umów był akt prawny mówiący o medycynie pracy tj. orzecznictwo o przydatności pracownika na dane stanowisko pracy. Podkreślił, że tylko uprawniona osoba może przeprowadzać takie badania tj. musi być specjalistą medycyny pracy. Dodał, że w przypadku tej umowy dane cenowe są objęte tajemnicą handlową.

Przewodnicząca Komisji M. Kopacka - zapytała o powody straty finansowej Szpitala Miejskiego na oddziale chirurgicznym w kwocie 700 tys. zł.

P. J. Burak (Szpital Miejski)  -sprostowała, że  strata dla oddziału chirurgicznego wyniosła 363 tys. zł. Spowodowane to było tym, że koszty przewyższyły przychody z NFZ-u i Gminy Miasto Szczecin.  Zwróciła uwagę, że jest to kosztowny oddział w utrzymaniu.

Radny M. Goc - zauważył, że w innych oddziałach szpitalnych przychody z kosztami się bilansują.

P. E. Bartoszek (Szpital Miejski) - uzupełniła, że do tych kosztów przyczyniły się także  koszty zużycia materiałów pomocniczych i podstawowych oraz koszty stałe tj. amortyzacja, wynagrodzenia i podatki. Zaznaczyła, że w roku 2006 nie zakupiono żadnego nowego sprzętu na oddział chirurgiczny.  

P. J. Jaśkiewicz - w jej ocenie nie było możliwości wykonywania usług na oddziale chirurgicznych po niższych kosztach. Zwróciła uwagę, że rodzaj procedur wykonywanych w Szpitalu Miejskim to  świadczenia wykonywane na poziomie szpitala powiatowego. Co do formy zatrudnienia lekarzy, są tu wyłącznie pozawierane kontrakty.

Radny J. Wijas - poprosił o podanie wielkości dotacji, jakie zostały przydzielone na Szpital Miejski z budżetu Miasta. 

P. J. Jaśkiewicz - wyjaśniła, że  nie były to dotacje, ale wykup usług.

P. G. Muszyńska (BB) - przekazała pisemną informację na ten temat - załącznik nr 4 do protokołu.

Radny J. Wijas - zapytał, jak wyglądała procedura zawierania umów Szpitala Miejskiego z placówkami miejskimi ?

P. J. Jaśkiewicz - odpowiedziała, że ustalono ryczałt na oświatę. Jej zdaniem w tej sprawie Komisja powinna wysłuchać wyjaśnień przedstawicieli Wydziału Oświaty.

Radny J. Wijas - wobec uzyskanej informacji wnosi o zaproszenie na następne posiedzenie Komisji przedstawicieli Wydziału Oświaty, Kultury,  WGKiOŚ oraz  Wydziału Organizacyjnego tj. wydziały, które wykupiły za znaczące kwoty  usługi medyczne w Szpitalu Miejskim.

Radny M. Goc - zapytał o ilość hospitalizacji i ile wydano pieniędzy w poszczególnych latach na zakup materiałów podstawowych i pomocniczych na oddziale chirurgicznym.

P. P. Grodzki (WZiPS) - zauważył, że dopiero od roku ubiegłego zaczęły wpływać do Wydziału sprawozdania ze Szpitala Miejskiego, czego wcześniej nie robiono. Stwierdził, że w WZiPS nie ma dokumentów, które odpowiedziałyby na to pytanie.

P. J. Jaśkiewicz - zobowiązała się do przedstawienia takiej informacji w ciągu tygodnia.

Komisja ustaliła termin następnego posiedzenia w tej sprawie na piątek 15.06.br na godz. 12.00

 


Ad. pkt. 4.
Powołanie zespołu Komisji Rewizyjnej do przeprowadzenia kontroli w zakresie prawidłowości zawartych umów z Miastem dla prowadzonej inwestycji na terenie nieruchomości przy ul. Mickiewicza-Brodzińskiego w Szczecinie przez SGI KOMFORT Sp. z o.o.


Komisja Rewizyjna w wyniku głosowania /2-za,1-wstrz./ powołała zespół kontrolny do przeprowadzenia kontroli w zakresie prawidłowości zawartych umów z Miastem dla prowadzonej inwestycji na terenie nieruchomości przy ul. Mickiewicza-Brodzińskiego w Szczecinie przez SGI KOMFORT Sp. z o.o. w składzie:

Radny Michał Marcinkiewicz i Radny Marek Goc.

Zespół kontrolny przystąpi do kontroli po otrzymaniu dokumentacji w przedmiotowej sprawie.


Ad. pkt. 5.
Sprawy różne i wolne wnioski.


Komisja Rewizyjna przyjęła do wiadomości następującą korespondencję:

  • pismo Obywatelskiego Komitetu na Rzecz Wspierania Budowy Nowej Siedziby Teatru Lalek Pleciuga - załącznik nr 5 do protokołu;
  • pismo Instytutu Świętego Brata Alberta  - załącznik nr 6 do protokołu;
  • pismo Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Szczecinie- załącznik nr 7 do protokołu;




Na tym posiedzenie zakończono.



Protokołowała Przewodnicząca Komisji
 
Ewa Peryt
Inspektor BRM
 Marzena Kopacka
udostępnił: , wytworzono: 2007/12/31 13:07:58, odpowiedzialny/a: , wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2007/06/13 15:40:41
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2007/06/13 15:40:41 modyfikacja wartości
Ewa Peryt 2007/06/06 10:40:56 modyfikacja wartości
Ewa Peryt 2007/06/05 11:53:32 modyfikacja wartości
Ewa Peryt 2007/06/04 09:55:03 modyfikacja wartości
Ewa Peryt 2007/05/30 11:09:57 modyfikacja wartości
Ewa Peryt 2007/05/30 10:51:36 nowa pozycja