przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

PROTOKÓŁ NR 0063-3/77/08
Z POSIEDZENIA 
KOMISJI DS. GOSPODARKI KOMUNALNEJ, OCHRONY ŚRODOWISKA I MIENIA
Z DNIA 8 PAŹDZIERNIKA 2008 ROKU


Początek posiedzenia - 14:00
Zakończenie posiedzenia - 16:00

Posiedzenie Komisji otworzył i przewodniczył obradom p. Leszek Duklanowski - Przewodniczący Komisji.


W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji oraz osoby zaproszone wg załączonych list obecności załącznik nr 1 i 2.


Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (quorum i prawidłowość zwołania posiedzenia)
Przewodniczący zaproponował następujący porządek dzienny posiedzenia:


1. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia komisji.
3. Opiniowanie uchwał na sesję Rady Miasta dnia 13 pażdziernika br.
4. Sprawy różne i wolne wnioski.


Ad. pkt. 1.
Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.


Nie zgłoszono.


Ad. pkt. 2.
Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia komisji.


Komisja w wyniku głosowania : za - 7 (jednogłośnie) przyjęła protokół z posiedzenia komisji w dniu 2 października br.


Ad. pkt. 3.
Opiniowanie uchwał na sesję Rady Miasta dnia 13 pażdziernika br.


244/08 – ustalenia najniższego wynagrodzenia zasadniczego oraz wartości jednego punktu w złotych dla pracowników zatrudnionych w zakładzie budżetowym
pn. „Zakład Usług Komunalnych” w Szczecinie;
 
Wprowadzenia do tematu dokonał p. M. Przepiera- Dyrektor WGK i OŚ U.M.
 
Komisja w wyniku głosowania : za – 8 (jednogłośnie) zaopiniowała pozytywnie projekt uchwały
 
249/08 – zmiany Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Wyspa Pucka – Północ” w Szczecinie pod nazwą „Wyspa Pucka - Północ 2”;
 
Wprowadzenia do tematu dokonała p. A. Sokołowska- przedstawiciel BPPM -zmiana obowiązującego Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Wyspa Pucka – Północ” podyktowana jest koniecznością zmiany przebiegu rurociągów tłocznych kanalizacji ogólnospławnej o średnicy 1m. Dotychczasowy przebieg w obowiązującym planie miejscowym zostanie zmieniony wg nowych rozwiązań z zastosowaniem korzystniejszej technologii
 
Komisja w wyniku głosowania : za – 8 (jednogłośnie) zaopiniowała pozytywnie projekt uchwały
 
242/08 – oddania w użytkowanie nieruchomości położonej przy ul. Mickiewicza 51
w Szczecinie;
 
Wprowadzenia do tematu dokonała p. M. Wajdziak- Dyrektor WGN właścicielem działki nr 10/1 w obrębie nr 147 Pogodno jest Gmina Miasto Szczecin. Dla nieruchomości jest załozóna księga wieczysta, przedmiotowa nieruchomość wchodzi w skład zespołu urbanistycznego „Betania”, w związku z tym każdoczesny użytkownik działki nr 10/1 zobowiązany jest do przestrzegania ustawy z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami
       Rada Osiedla „Łękno” oraz Biuro Organizacji Pozarządowych wydały pozytywne opinie Wydziały Inwestycji Miejskich - Wieloletni Program Inwestycyjny na lata 2008-2013 nie przewiduje przedsięwzięć ani modernizacji infrastruktury technicznej na terenie działki nr 10/1. Wydział Oświaty również nie planuje żadnych inwestycji na przedmiotowym terenie.
        Z uwagi na brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położenia działki nr 10/1, Wydział Urbanistyki i Administracji Budowlanej wskazał, iż zgodnie z art. 59 ustawy z dnia 27.03.2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym zmiana zagospodarowania terenu, polegająca na budowie obiektu budowlanego, wymaga ustalenia, w drodze decyzji, warunków zabudowy. Poinformował, iż  zgłosiło się do miasta dwóch chętnych do dzierżawy tej nieruchomości.
 
p. Ruciński- zapytał czy nie istnieje obawa, iż w tym przypadku dzierżawca nie skorzysta z możliwości wykupu bezprzetargowo gruntu w przypadku jak wartość inwestycji przekroczy wartość gruntu.
 
p. Wajdziak- z dzierżawcą jest zawarta umowa dzierżawy, jeżeli zabuduje nieruchomość a wartość poniesionych nakładów przekroczy wartość gruntu to przysługuje mu prawo do jej zbycia w drodze bezprzetargowej,  ale musi być wola Prezydenta Miasta i Rady Miasta.
 
Komisja w wyniku głosowania : za –5 , wstrzym.- 3 zaopiniowała pozytywnie projekt uchwały
 
185/08 – uchwalenia Planu Gospodarki Odpadami dla miasta Szczecina aktualizacja na lata 2008 - 2011 z perspektywą do roku 2015;
 
Wprowadzenia do tematu dokonał p. M. Przepiera- Dyrektor WGKiOS U.M. Zgodnie z postanowieniami ustawy o odpadach, sporządzono dokument w sprawie uchwalenia Planu Gospodarki Odpadami dla miasta Szczecina aktualizacja na lata 2008 – 2011 z perspektywą do roku 2015. Dokument ten wyznacza kierunki w zakresie gospodarowania i postępowania z odpadami, przedstawia program rozwoju systemu oraz określa opcje i warunki rozwiązań systemowych w warunkach naszego miasta. Przedmiotowy dokument powstał zgodnie z wymaganiami prawa polskiego w odniesieniu do zakresu i formy, czyli w zgodności z wskazaniami ujętymi w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 9 kwietnia 2003 r. w sprawie sporządzenia planów gospodarki odpadami. Wszystkie elementy zaktualizowanego Planu Gospodarki Odpadami dla miasta Szczecina zostały opisane w sposób zgodny z celami założonymi na poziomie wojewódzkim i krajowym. Plan został opracowany przez wykonawcę – BBF Spółka z o.o. z Poznania – wybranego w drodze postępowania przetargowego. Projekt przedmiotowego opracowania zgodnie z wymaganiami ustawowymi został przekazany do zaopiniowania przez określone prawem instytucje i organa tj. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego,. Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, Powiatowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej.
 
p. Duklanowski- komisja GK i OŚ  wnosiła o zdjęcie planu z porządku obrad sesji, dlaczego jest przedłożony ponownie przez Prezydenta Miasta.
 
p. M. Przepiera – dokument przedłożono RM z kilku powodów, zakończono proces konsultacji społecznych w sprawie lokalizacji spalarni ( jest decyzją, iż spalarni nie będzie na terenach północnych miasta i Żydowce –Klucz), zastanawiano się nad znacznym skróceniem dokumentu –opracowali taki projekt, ale podjęli decyzje o nieprzekazywaniu go Radzie bowiem należałoby zacząć program uzgodnień od nowa. Ponadto został przyjęty Wojewódzki Plan Gospodarki Odpadami na który czekało miasto i w tej sytuacji Prezydent uważa ,iż należy ponownie przedłożyć RM projekt uchwały.
 
p. Dąbrowski- czy obradujemy nadal nad wersją przekazaną w miesiącu czerwca br.? Zauważył, iż plan nie stanowi prawa miejscowego czy nie należy poczekać na studium uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego miasta . Firma , która opracowywała plan nie podjęła konkretnych wniosków
 
p. Przepiera- wersja przedstawiona radnym uwzględnia sugestie firmy opracowującej plan, czekają na sugestie radnych. Wyjaśnił, iż miasto opracowało swój plan dostosowując go do WPGO, który został poddany znacznej weryfikacji gmin wojewódzkich w związku z tym zarząd województwa przedstawił nowy projekt i w tej sytuacji znowu należałoby poddać go weryfikacji a czas płynie nieubłagalnie. Plan nie podejmuje decyzji o budowie spalarni a tylko o jej lokalizacji.
 
p. Stopyra- wnosi o odstąpienie od opiniowania w dniu dzisiejszym projektu uchwały decyzję pozostawić Radzie Miasta w dniu 13 .10.08.


Ad. pkt. 4.
Sprawy różne i wolne wnioski.


Nie zgłoszono.




Na tym posiedzenie zakończono.



Protokołowała Przewodniczący Komisji
 
Beata Tubacka
Główny Specjalista BRM
 Leszek Duklanowski
udostępnił: BRM, wytworzono: 2008/10/02, odpowiedzialny/a: , wprowadził/a: Beata Tubacka, dnia: 2008/10/24 11:26:49
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Beata Tubacka 2008/10/24 11:26:49 modyfikacja wartości
Beata Tubacka 2008/10/02 11:26:13 modyfikacja wartości
Beata Tubacka 2008/10/02 11:20:08 nowa pozycja