przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

PROTOKÓŁ NR 0063-11/39/13
Z POSIEDZENIA 
KOMISJI REWIZYJNEJ
Z DNIA 8 LIPCA 2013 ROKU


Początek posiedzenia - 09:00
Zakończenie posiedzenia - 10:00

Posiedzenie Komisji otworzył i przewodniczył obradom p. Bazyli Baran - Przewodniczący Komisji.


W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji wg załączonej listy obecności załącznik nr 1.


Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (quorum i prawidłowość zwołania posiedzenia)
Przewodniczący zaproponował następujący porządek dzienny posiedzenia:


1. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.
2. Zatwierdzenie protokołu pokontrolnego z kontroli procedury ogłoszenia przetargu i wyłonienia nabywcy kamienicy położonej w Szczecinie przy al. Niepodległości 17.
3. Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia.
4. Sprawy różne i wolne wnioski.


Ad. pkt. 1.
Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.


Nie zgłoszono.


Ad. pkt. 2.
Zatwierdzenie protokołu pokontrolnego z kontroli procedury ogłoszenia przetargu i wyłonienia nabywcy kamienicy położonej w Szczecinie przy al. Niepodległości 17.


Przewodniczący Komisji Bazyli Baran powiedział, że przygotował projekt protokołu z kontroli przetargu na sprzedaż kamienicy przy al. Niepodległości 17 (zał. nr 3 do protokołu). 
 
Wiceprzewodniczący Komisji Marek Duklanowski zapytał, na ile można taki nieprzyjęty projekt protokołu upubliczniać i przekazywać mediom.
 
Radna Małgorzata Jacyna-Witt powiedziała, że to ona wysłała projekt protokołu do mediów. Dokumenty nad którymi pracuje Komisja są jawne. 
 
Radny Jerzy Sieńko powiedział, że skoro są w tej sprawie wątpliwości, to należy wystąpić do radcy prawnego Hanny Sokulskiej o interpretacje. 
 
Małgorzata Jacyna-Witt powiedziała, że wszelkie dokumenty wytworzone przez Komisje są jawne, tak samo jak wszystkie dokumenty w Urzędzie.
 
Radny Dawid Krystek powiedział, że są wątpliwości, czy protokół staje się protokołem po przegłosowaniu czy też jest nim już przed. 
 
Jerzy Sieńko postawił wniosek o przerwę i poproszenie radcy prawnego Hanny Sokulskiej na posiedzenie Komisji celem wyjaśnienia wątpliwości.
 
W wyniku głosowania: za-4, przeciw-1, wstrzym.-1 Komisja przyjęła ww. wniosek.
 
Przewodniczący Komisji Bazyli Baran ogłosił przerwę do godziny 11:30 .
 
O godzinie 11:30 na Komisję stawiła się radca prawny Biura Rady Miasta Hanna Sokulska.
 
Przewodniczący Komisji Bazyli Baran powiedział, że są wątpliwości, czy projekt protokołu jego autorstwa mógł być upubliczniony. 
 
Radca prawny Biura Rady Miasta Hanna Sokulska powiedziała, że projekt protokołu przygotowany przez Przewodniczącego Komisji Bazylego Barana to jego autorski dokument. Nie pochodzi on ani od Komisji ani od podzespołu. To tylko propozycja Przewodniczącego i jako jego autorskie dzieło pozostaje w jego wyłącznej dyspozycji. Natomiast projekt protokołu nie trzyma reżimu statutowego. Za ujawnienie go nie ma sankcji. Poza nieetycznym zachowaniem nie było złamania przepisów. 
 
Redaktor Gazety Wyborczej Jolanta Kowalewska zapytała, czy w związku z tym dokumenty z pracy Komisji Rewizyjnej będą utajniane. 
 
Hanna Sokulska powiedziała, że to nie jest dokument z prac komisji a pisma pomiędzy członkami Komisji, nie są oficjalnie dokumentami.

Małgorzata Jacyna-Witt
powiedziała, że absolutnie się z tym nie zgadza. Na tej zasadzie wystąpienia ustne członków Komisji także nie powinny być wygłaszane. W związku z powyższym będzie upubliczniała wszystkie dokumenty. Hanna Sokulska proponuje mało transparentne działanie. Mieszkańcy mogą czuć się pomijani. Nie ma sankcji więc i nie ma odpowiedzialności.
 
Hanna Sokulska powiedziała, że w żadnym miejscu nie jest to ograniczenie wglądu. Jak ktoś nie chce aby jego pismo było poufne, to powinien to zaznaczyć. Prezes Nieruchomości i Opłat Lokalnych Andrzej Gajda słusznie się oburzał na publikowanie dokumentów w jego sprawie bez powiadomienia go o nich. 
 
Dawid Krystek powiedział, że dyskusja ta jest bez sensu. Regulamin Rady Miasta nie jest dany raz na zawsze, jak pojawiając się ułomności to należy je zmieniać. Upublicznienie projektu protokołu nic nie zmienia, skoro na każdym posiedzeniu były media obszernie relacjonując pracę Komisji. Jest zwolennikiem jawności pracy Rady. 
 
Przewodniczący Komisji Bazyli Baran powiedział, że uwagi od Radnej Małgorzaty Jacyny-Witt otrzymał w zeszłym tygodniu uwzględniając je w części. Od Radnego Marka Duklanowskiego dostał 16 uwag do treści projektu protokołu (zał. nr 4). Nie widzi możliwości uzupełnienia ich w formie autopoprawki wiec proponuje je przegłosować. 
 
Małgorzata Jacy-Witt zaproponowała, aby przeanalizować wnioski Radnego Marka Duklanowskiego, żeby nie czuł się wyłączony.
 
Dawid Krystek powiedział, że ma jeden wniosek, ale nie wie czy to będzie adekwatne do zapisania w protokole pokontrolnym. Każda spółka miejska powinna sprzedawać nieruchomości w sposób jak najbardziej jawny i transparentny.
 
Hanna Sokulska powiedziała, że taki wniosek można wyrazić w postaci uchwały kierunkowej. 
 
Marek Duklanowski przytoczył swoje komentarz do protokołu (zał. nr 4). Powiedział, że nie znajduje związku przyczynowo-skutkowego. Pewne zapisy są intuicyjne, nie mają poparcia w dokumentach. Kwestia utraty płynności, która padła z ust Zastępy Dyrektora NiOL Andrzeja Hoehle, została zdementowana na kolejnym posiedzeniu Przez Dyrektora Andrzeja Gajdę i przedstawiony przez niego bilans spółki. W opracowywaniu protokołu pokontrolnego Komisja powinna przede wszystkim bazować na dokumentach.
 
Bazyli Baran powiedział, że Andrzej Hoehle jasno mówił o zagrożeniu płynności spółki.
 
Marek Duklanowski odpowiedział, że to twierdzenie nie ma odzwierciedlenia w faktach i dokumentach księgowych. Powiedział, że chce zgłosić zdanie odrębne.
 
Hanna Sokulska zaproponowała, aby zrobić protokół rozbieżności i przegłosować poprawki rozbieżności. 
 
Bazyli Baran zaproponował głosowanie po kolei uwag Radnego Marka Duklanowskiego zgodnie z numeracją, jaką podał w swoim piśmie (zał. nr 4 ).
 
Poprawka nr 2 
W wyniku głosowania: za 2, przeciw-3, wstrzym.- 1 Komisja odrzuciła ww. poprawki.
 
Poprawka nr 3-4. 
W wyniku głosowania: za 2, przeciw-4, wstrzym.- 0 Komisja odrzuciła ww. poprawki.
 
 Poprawki nr 5-9 
W wyniku głosowania: za 2, przeciw-4, wstrzym.- 0 Komisja odrzuciła ww. poprawki.
 
Poprawki nr 11-12 
W wyniku głosowania: za 2, przeciw-3, wstrzym.- 1 Komisja odrzuciła ww. poprawki.
 
Poprawki  nr 13-16
W wyniku głosowania: za 2, przeciw-3, wstrzym.- 1 Komisja odrzuciła ww. poprawki.
 
Przewodniczący Komisji Bazyli Baran poddał pod głosowanie projekt protokołu pokontrolnego (zał. nr 3).
 
W wyniku głosowania: za-4, przeciw-2, wstrzym.-0 Komisja przyjęła projekt protokołu w brzmieniu zaproponowanym przez Przewodniczącego Komisji. 


Ad. pkt. 3.
Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia.


W wyniku głosowania: za-7, przeciw-0, wstrzym.-0 Komisja przyjęła protokół z posiedzenia w dniu 24 czerwca 2013 r.


Ad. pkt. 4.
Sprawy różne i wolne wnioski.


Nie zgłoszono.




Na tym posiedzenie zakończono.



Protokołował Przewodniczący Komisji
 
Rafał Miszczuk
Podinspektor BRM
 Bazyli Baran
udostępnił: BRM, wytworzono: 2013/06/25, odpowiedzialny/a: , wprowadził/a: Rafał Miszczuk, dnia: 2013/12/09 09:58:56
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Rafał Miszczuk 2013/12/09 09:58:56 modyfikacja wartości
Rafał Miszczuk 2013/07/01 14:04:23 modyfikacja wartości
Rafał Miszczuk 2013/06/25 13:07:20 nowa pozycja