przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

PROTOKÓŁ NR 0063-3/114/05
Z POSIEDZENIA 
KOMISJI DS. GOSPODARKI KOMUNALNEJ, OCHRONY ŚRODOWISKA I MIENIA
Z DNIA 16 LUTEGO 2005 ROKU


Początek posiedzenia - 13:00
Zakończenie posiedzenia - 15:00

Posiedzenie Komisji otworzył i przewodniczył obradom p. Andrzej Mickiewicz - Przewodniczący Komisji.


W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji oraz osoby zaproszone wg załączonych list obecności załącznik nr 1 i 2.


Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (quorum i prawidłowość zwołania posiedzenia)
Przewodniczący zaproponował następujący porządek dzienny posiedzenia:


1. Przyjęcie porządku posiedzenia.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia komisji.
3. Rozpatrzenie skargi zgłoszonej przez p.H.Klimko w sprawie działalności Prezydenta Miasta Szczecina w zakresie zarządzania rynkiem usług taksówkowych( radni otrzymali materiał w dniu 2 lutego br.)
4. Prezentacja projektu Azylu dla Ptaków w Dolinie 7-miu Młynów
zaproszenie na godz.13.30.
5. Analiza korespondencji skierowanej do komisji -komplet dokumentów do wglądu w pokoju 108.
6. Sprawy różne i wolne wnioski.


Ad. pkt. 1.
Przyjęcie porządku posiedzenia.


Porządek posiedzenia został przyjęty w wyniku głosowania 9 - za /jednogłośnie/.


Ad. pkt. 2.
Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia komisji.


Protokół z posiedzenia w dniu 2 lutego br. został przyjęty w wyniku głosowania 9 - za /jednogłośnie/.


Ad. pkt. 3.
Rozpatrzenie skargi zgłoszonej przez p.H.Klimko w sprawie działalności Prezydenta Miasta Szczecina w zakresie zarządzania rynkiem usług taksówkowych( radni otrzymali materiał w dniu 2 lutego br.)


p. Andrzej Mickiewicz Przewodniczący Komisji poprosił p. Hannę Sokulską radcę prawnego o wyjaśnienie roli Komisji i Rady Miasta w rozpatrywaniu skargi (skarga stanowi załącznik nr 5 do niniejszego protokołu).

p. Hanna Sokulska stwierdziła, że p. Klimko powołuje się w swojej skardze na Kodeks Postępowania Administracyjnego i na bezczynność działania Prezydenta. Rada Miasta natomiast musi uzanać zasadność lub bezzasadność tej skargi. Przewodniczący RM po otrzymaniu skargi, kieruje ją do merytorycznej komisji, która musi zaopiniować projekt uchwały w tej sprawie. Z niniejszej skargi można wywnioskować jej zasadność. Są w niej zawarte merytoryczne wnioski, o których wyjaśnienie należy zapytać wydział.

p. Mirosława Masłowska Radna zapytała czy postoje są wykupione dla jednej korporacji? I czy można stawiać więcej taksówek na np. dwóch miejscach postojowych?

p. A. Mickiewicz poprosił o informację na piśmie Wydział Działalności Gospodarczej i Przedsiębiorczości dot. skargi oraz dodatkowych pytań w terminie do 25 lutego 2005 r. Rozpatrzenie skargi odłożył na jedno z kolejnych posiedzeń po uzyskaniu odpowiedzi od Prezydenta.

p. Ryszard Tosiek Dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Przedsiębiorczości zgodził się na dostarczenie materiałów radnym w powyższym terminie.


Ad. pkt. 4.
Prezentacja projektu Azylu dla Ptaków w Dolinie 7-miu Młynów
zaproszenie na godz.13.30.


 p. Michał Henszke Fundacja "Ratujmy Ptaki" przedstawił projekt azylu dla ptaków w Dolinie Siedmiu Młynów, a w szczególności powiedził, że teren którym zainteresowana jest fundacja znajduje się blisko komunikacji do Szczecina i osoby, które chciałyby przywieźć ptaki i inne zwierzęta nie miałyby problemu. Poza tym na danym terenie stoi już budynek, który po odremontowaniu można byłoby wykorzystać na lecznicę dla zwierząt. W projekcie jest budowa wolierów, czyli pół otwartych klatek dla ptaków, w których zwierzęta dochodziłyby do zdrowia. Teren będzie przystosowany dla zwiedzających. Wybudowane zostaną alejki i ławeczki, ale będzie też teren zamknięty dla zwiedzających. Powiedział też, że azyl ma spełniać trzy podstawowe funkcje:

  • leczniczą - dla dzikich ptaków;
  • dydaktyczną - dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów;
  • naukową - dla studentów Uniwersytetu Szczecińskiego i Akademii Rolniczej, a także dla wolontariuszy.

Radny Bogdan Trzos stwierdził, że miasto przekazało już grunty przy ul. Arkońskiej na podobny cel tylko innemu stowarzyszeniu. Zasugerował żeby obie organizacje dogadały się i wspólnie utworzyły ośrodek rehabilitacyjny dla zwierząt.

Radna Małgorzata Jacyna - Witt stwierdziła, że Dilina Siedmiu Młynów jest terenem atrakcyjnym inwestycyjnie. Zapytała o zabezpieczone środki finansowe na wybudowanie ośrodka.

p. M. Henszke powiedział, że koszt takiej inwestycji to około 3 mln zł. Oświadczył również, że od lat fundacja wspierana jest przez prywatnych sponsorów. Fundacja ma deklaracje, że wiele podmiotów chętnie zainwestuje w budowę ośrodka, gdy ten uzyska od miasta tereny w dzierżawę na 30 lat.

p. Zofia Brzozowska przekonywała, że Dolina Siedmiu Młynów będzie najodpowiedniejszym miejscem dla tego rodzaju placówki, w której dzikie zwierzęta , nie tylko ptaki mogłyby dochodzić do zdrowia. Byłaby też ośrodkiem edukacji ekologicznej, a po części również minizoo, bo pozostawałyby w niej zwierzęta, których nie można przywrócić już naturalnemu środowiskowi.

Radna Teresa Lubińska zapytała czy nie ma lepszego miejsca na terenie miasta do wykorzystania pod taką działalność?

Wobec powyższego Komisja przyjęła wniosek w wyniku głosowania 9 - za /jednogłośnie/ o następującej treści:

Komisja Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Mienia wnioskuje o wydanie opinii prawnej:

  1. Czy istnieje możliwość zbycia w użytkowanie wieczyste lub na własność gruntu, który jest dzierżawiony obecnie przez stowarzyszenie lub fundację od Gminy na okres 30 lat na działalność m.in. oświatową.
  2. Zwraca się do Wydziału Gospodarki Nieruchomościami oraz Architekta Miasta o opinię uzasadniającą lokalizację azylu dla ptaków w Dolinie 7 Stawów, w aspekcie dobra publicznego miasta i całościowego zagospodarowania okolicznych terenów rekreacyjnych.


 


Ad. pkt. 5.
Analiza korespondencji skierowanej do komisji -komplet dokumentów do wglądu w pokoju 108.


Komisja przyjęła do wiadomości pismo p. Aleksandra Nieczajewa Inspektora Akademickiego Straży Ochrony Przyrody dot. określenia i przyjęcia długofalowego celu działania dla zespołu ds. komunikacji rowerowej w latach 2005 - 2015 - pismo stanowi załącznik nr 4 do niniejszego protokołu. a/a


Ad. pkt. 6.
Sprawy różne i wolne wnioski.


Nie wniesiono.  




Na tym posiedzenie zakończono.



Protokołowała Przewodniczący Komisji
 
Marta Wikieł
Inspektor BRM
 Andrzej Mickiewicz
udostępnił:
wytworzono:
2007/12/31 13:07:58
odpowiedzialny/a:
wprowadził/a:
Marta Klimek
dnia:
2005/10/17 14:39:19
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marta Klimek 2005/10/17 14:39:19
Marta Czapiewska 2005/02/17 13:17:30
Marta Czapiewska 2005/02/16 13:00:48
Beata Tubacka 2005/02/09 08:11:33
Beata Tubacka 2005/02/08 15:25:08
Beata Tubacka 2005/02/08 15:24:09
Beata Tubacka 2005/02/08 09:24:15