przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

PROTOKÓŁ NR 0063-8/70/05
Z POSIEDZENIA 
KOMISJI REWIZYJNEJ
Z DNIA 3 SIERPNIA 2005 ROKU


Początek posiedzenia - 11:00
Zakończenie posiedzenia - 13:00

Posiedzenie Komisji otworzyła i przewodniczyła obradom p. Beata Tokarzewska - Przewodnicząca Komisji.


W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji oraz osoby zaproszone wg załączonych list obecności załącznik nr 1 i 2.


Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (quorum i prawidłowość zwołania posiedzenia)
Przewodnicząca zaproponowała następujący porządek dzienny posiedzenia:


1. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.
2. Wykonanie budżetu miasta za okres 01.01. - 31.05.2005r. przez jednostki podległe P. Andrzejowi Grabcowi - Zastępcy Prezydenta Miasta.
3. Omówienie odpowiedzi P. Andrzeja Grabca Zastępcy Prezydenta Miasta na Dezyderat nr 9 Komisji w sprawie systemu kontroli miasta w ramach prawidłowego gospodarowania nieruchomościami przez miejskie jednostki organizacyjne i instytucje.
4. Sprawy różne i wolne wnioski.


Ad. pkt. 1.
Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.


Żadnych zmian do porządku obrad nie zgłoszono.


Ad. pkt. 2.
Wykonanie budżetu miasta za okres 01.01. - 31.05.2005r. przez jednostki podległe P. Andrzejowi Grabcowi - Zastępcy Prezydenta Miasta.


P. A. Grabiec (Z-ca Prezydenta Miasta) – omówił wpływy i wydatki do budżetu Miasta w dziale gospodarki komunalnej w tym: udział Gminy w spółkach  i dzierżawy nieruchomości. Przedstawił przychody zaplanowane w dziale: transport z tytułu pozyskania środków na projekty, zakup taboru tramwajowego i autobusowego, na co dodatkowo zostanie pozyskana dotacja. Przypomniał, że wydatki są realizowane bezpośrednio przez zakłady budżetowe: ZUK, ZWiK, MZK. Wykonanie wydatków jest niższe od planowane, gdyż są zależne od prowadzonej działalności. W przypadku utrzymania dróg i utrzymania czystości w mieście, wydatki są zbliżone do roku poprzedniego. Oświetlenie uliczne – wykonanie jest na poziomie 40% i może tu zajść pewne niebezpieczeństwo dot. niewystarczającej kwoty w miesiącu grudniu. Następnie omówił wydatki majątkowe na prace związane z modernizacja dróg i oświetlenia ulicznego. Na prace te są organizowane odrębne przetargi, które będą realizowane w III i IV kwartale br. Zaplanowano w ramach 500 tys. modernizację i uzupełnienie ścieżki rowerowej od Podzamcza do Jeziora Szmaragdowego. W tej sprawie została uruchomiona procedura przetargowa.

Radny A. Litwiński – zapytał, z czego wynika pomysł wykonywania ścieżek rowerowych z polbruku, a nie z asfaltu? Następnie zapytał o zabezpieczenie miejsc parkingowych na Gubałówce oraz o realizację kładki dla pieszych na ul. Staszica?

P. M. Przepiera (WGKiOŚ) – odpowiedział, że WIM zlecając remont drogi w umowie zawiera dodatkowo wymóg wykonania ścieżki rowerowej. Argumenty są po jednej i po drugiej stronie, zarówno za polbrukiem, jak i asfaltem. WGKiOŚ przyjrzy się szczegółowo temu zagadnieniu, analizują przy tym ścieżki rowerowe w innych miastach Polski.

P. A. Grabiec – poinformował, że po wpływających od mieszkańców Gubałówki skarg na zaparkowane samochody w okresie zimowym, ZDiTM znalazł kilka miejsc na zorganizowanie parkingów na Osowie. Kładka na ul. Staszica jest na etapie dokumentacji.

Komisja przyjęła ww. informacje do wiadomości.

 

 

 

 


Ad. pkt. 3.
Omówienie odpowiedzi P. Andrzeja Grabca Zastępcy Prezydenta Miasta na Dezyderat nr 9 Komisji w sprawie systemu kontroli miasta w ramach prawidłowego gospodarowania nieruchomościami przez miejskie jednostki organizacyjne i instytucje.


Przewodnicząca Komisji B. Tokarzewska – zapoznała członków Komisji z odpowiedzią na dezyderat nr 9/2005 (stanowi załącznik do niniejszego protokołu)

P. A. Grabiec (Z-ca Prezydenta Miasta) – wyjaśnił, że podległe mu jednostki nie zarządzają w takiej ilości, jak inne wydziały UM  nieruchomościami miejskimi. Przyznał, że zdarzają się pojedyncze pomieszczenia, które są okresowo zbędne i zgodnie z obowiązującymi zasadami i cennikami są wydzierżawiane na zewnątrz. Zwrócił uwagę, że wszystkie podległe jednostki mają obowiązek wystąpienia do Prezydenta Miasta o wyrażenie zgody na wynajęcie danego lokalu, o ile nie ogłaszany jest przetarg nieograniczonego. Odrębną sprawą jest Miejski Zakład Obsługi Gospodarczej, który kontynuuje umowy przejęte od zlikwidowanej administracji mienia, gdzie jest ok. 190 umów m.in. z lekarzami, z czego 137 jest zawartych na czas nieokreślony.

Radny A. Litwiński - uznał, że należy przeprowadzić przetargi na długoletnie dzierżawy dla lekarzy.

Komisja przyjęła ww. wyjaśnienia do wiadomości.


Ad. pkt. 4.
Sprawy różne i wolne wnioski.


Nie zgłoszono




Na tym posiedzenie zakończono.



Protokołowała Przewodnicząca Komisji
 
Marta Klimek
Inspektor BRM
 Beata Tokarzewska
udostępnił:
wytworzono:
2007/12/31 13:07:58
odpowiedzialny/a:
wprowadził/a:
Marta Klimek
dnia:
2005/09/13 12:29:33
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marta Klimek 2005/09/13 12:29:33
Ewa Peryt 2005/08/04 08:51:16
Marta Klimek 2005/07/20 12:51:00