przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

PROTOKÓŁ NR 0063-7/151/05
Z POSIEDZENIA WYJAZDOWEGO 
KOMISJI DS. BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO I SAMORZĄDNOŚCI
Z DNIA 8 LISTOPADA 2005 ROKU


Początek posiedzenia - 11:45
Zakończenie posiedzenia - 15:00

Posiedzenie Komisji otworzył i przewodniczył obradom p. Bogdan Trzos - Przewodniczący Komisji.


W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji oraz osoby zaproszone wg załączonych list obecności załącznik nr 1 i 2.


Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (quorum i prawidłowość zwołania posiedzenia)
Przewodniczący zaproponował następujący porządek dzienny posiedzenia:


1. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.
2. Wizja lokalna: ul. Wiosny Ludów (lokalizacja punktu handlowego) - Szkoła Podstawowa Nr 14 - ul. Wilcza (droga dojazdowa do posesji) - ul. Kołłątaja (wniosek o przesunięcie przystanków autobusowych) - ul. Kadłubka (podwórko rekreacyjne) - ul. Grażyny (plac zabaw).
3. Sprawy różne i wolne wnioski.


Ad. pkt. 1.
Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.


Nie wniesiono.


Ad. pkt. 2.
Wizja lokalna: ul. Wiosny Ludów (lokalizacja punktu handlowego) - Szkoła Podstawowa Nr 14 - ul. Wilcza (droga dojazdowa do posesji) - ul. Kołłątaja (wniosek o przesunięcie przystanków autobusowych) - ul. Kadłubka (podwórko rekreacyjne) - ul. Grażyny (plac zabaw).


1. ul. Wiosny Ludów/ Chopina - lokalizacja punktu handlowego

Przedstawiciele Rady Osiedla zgłosili, że postawienie nowych punktów handlowych doprowadziło do zniszczenia pasa zieleni i uniemożliwia korzystanie ze ścieżki rowerowej. Dodatkowo nie zgadzają się na prowadzenie w nich sprzedaży piwa. 

Przedstawiciele Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego - potwierdzili, że wydana została zgoda na zajęcie pasa drogowego, zabudowa jest zgodna z przepisami, inwestorzy mają wszelkie niezbędne pozwolenia, łącznie z pozwoleniem na budowę. Również Wydział Urbanistyki i Architektury UM nie wniósł zastrzeżeń do tej inwestycji. Niezależnie od tego zobowiązali się do prawidłowego oznakowania poziomego ścieżki rowerowej.

2. Szkoła Podstawowa Nr 14 - ruiny garażu przy ul. Białogórskiej

Dyrektor szkoły zwróciła uwagę Komisji na niebezpieczeństwo wypadku, jakie grozi uczniom (głownie z zespołem ADHD)bawiącym się w pobliżu niezabezpieczonych ruin, a także - korzystającym z przejścia po niewłaściwie zabezpieczonej kładce nad torami kolejowymi.

Komisja postanowiła ustalić właściciela terenu i garażu, doprowadzić do rozbiórki ruin oraz zobowiązać właściwe służby do zabezpieczenia kładki (wysokie ogrodzenie z zakończeniem uniemożliwiającym przejście na druga stronę).

3. ul. Wilcza - dojazd do posesji

Mieszkańcy ul. Wilczej zgłosili problem: braku oświetlenia ulicy, niebezpiecznej skarpy na końcu drogi, zbyt wysokiego podniesienia terenu co powoduje gromadzenie wody deszczowej w piwnicach ich domów, brak kanalizacji deszczowej, trudny dojazd do posesji oraz niewłaściwą numerację domów (wiele adresów się powtarza). Poprosili o uporządkowanie numeracji lub zmianę nazwy ulicy, wyrazili jednocześnie zgodę na poniesienie kosztów związanych ze zmianą adresu.

Przedstawiciele ZDiTM zobowiązali się do przekazania Komisji wykazu prac realizowanych przez Zakładu Wodociągów i Kanalizacji wraz ze wskazaniem terminu realizacji ww. prac w ul. Wilczej.

Komisja postanowiła uporządkować kwestię adresów przy tej ulicy.

4. przystanki autobusowe ul. Kołłątaja 10-19

Mieszkańcy ulicy wraz z radą osiedla wnioskują o przeniesienie przystanków autobusowych, co poprawi bezpieczeństwo ruchu oraz ich warunki mieszkaniowe.

Przedstawiciele ZDiTM poinformowali, że postulaty mieszkańców ze względu na specyfikę organizacji ruchu w tym miejscu, mogą być spełnione częściowo tj. jeden z przystanków zostanie przeniesiony w miejsce postoju taksówek. Pozwoli to na ograniczenie uciążliwości związanych z hałasem i spalinami samochodowymi. Dodatkowo zwrócili uwagę na fakt, ze dla poprawy bezpieczeństwa wymalowane zostały pasy na przejściu dla pieszych - zgodnie z prośbą mieszkańców.

5. podwórko rekreacyjne przy ul. Orzeszkowej

Komisja wizytowała podwórko - urządzone i pielęgnowane dzięki pracy mieszkańców. Przewodnicząca Rady Osiedla Niebuszewo - Bolinko poinformowała o sposobie wydatkowania środków finansowych przeznaczonych na ten cel decyzją Komisji Bezpieczeństwa Publicznego i Samorządności. Poinformowała także o problemach wynikających z braku współpracy z zarządcą nieruchomości.

Radni postanowili na kolejne posiedzenie Komisji zaprosić prezesa spółki "Ferroma".

6. plac zabaw przy ul. Grażyny

Radni uznali wizytowaną inwestycję za wzorowy przykład współpracy rady osiedla, komisji Rady Miasta oraz mieszkańców.

 


Ad. pkt. 3.
Sprawy różne i wolne wnioski.


B. Trzos - zapoznał radnych z treścią pisma Rady Osiedla Podjuchy w spr. dofinansowania działalności Klubu Seniora (załącznik nr 3 do protokołu).

W głosowaniu - jednomyślnie : za

Komisja postanowiła przyznać wnioskowane środki.




Na tym posiedzenie zakończono.



Protokołowała Przewodniczący Komisji
 
Katarzyna Kamińska
Główny Specjalista BRM
 Bogdan Trzos
udostępnił:
wytworzono:
2007/12/31 13:07:58
odpowiedzialny/a:
wprowadził/a:
Katarzyna Kamińska
dnia:
2005/11/29 09:11:05
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Katarzyna Kamińska 2005/11/29 09:11:05
Marta Klimek 2005/11/09 10:07:53
Katarzyna Kamińska 2005/11/02 11:47:36
Katarzyna Kamińska 2005/11/02 11:16:36
Katarzyna Kamińska 2005/11/02 11:12:59