Odpowiedzi na interpelacje/zapytania
- Wydział merytoryczny:
- Wydział Gospodarki Komunalnej
- Odpowiadający:
- Marcin Pawlicki - Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin
- Data odpowiedzi:
- 2018/01/16
- Czy odpowiedź udzielona w terminie:
- Nie
W odpowiedzi na Pana zapytanie (2330) dot. braku możliwości korzystania z infrastruktury rowerowej w ciągu ul. Edmunda Bałuki w Szczecinie uprzejmie informuję, co następuje.
W 2016 roku zabezpieczono kwotę w wysokości 300 000 zł na program małych udogodnień i poprawy bezpieczeństwa ruchu rowerowego. Kwota ta w całości została przekazana do ZDiTM, który w 2017 roku zlecił wykonanie budowy drogi dla rowerów na al. Niepodległości, na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Wyszyńskiego. Z kwoty pozostałej z ww. zadania planuje się wdrożenie opisywanych wyżej udogodnień m.in. poprzez obniżenie krawężników w ciągu dróg dla rowerów we wskazanych miejscach. Wykonanie omawianych prac w tym i obniżenie krawężnika w ciągu rozpatrywanej ulicy przewiduje się na rok bieżący.
W chwili obecnej kierujący rowerem poruszający się ul. Edmunda Bałuki obowiązany jest korzystać z drogi dla rowerów, bądź poruszać się na zasadach ogólnych ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o Ruchu drogowym do możliwie najbliższego miejsca umożliwiającego wjazd na tę drogę.
Odnośnie poprawy ruchu rowerowego w rejonie Ronda Pileckiego, uprzejmie informuję, iż zaistniała konieczność sporządzenia dodatkowego projektu umożliwiającego wjazd na drogę dla rowerów oraz tym samym zmianę organizacji ruchu. W przypadku posiadania wolnych środków finansowych powyższe zadanie zostanie zakwalifikowane do zaprojektowania i realizacji.
Odnośnie wprowadzenia „kontraruchu rowerowego” w rejonie „Starego Miasta” uprzejmie informuję, iż z uwagi na złożoność tematyki zarówno organizacji ruchu jak i układu drogowego projekt znajduje się wciąż na etapie projektowania i uzgadniania.
Interpelacja: Dot. braku możliwości korzystania z infrastruktury rowerowej w ciągu ul. Edmunda Bałuki / Obrońców Stalingradu