przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Modyfikacja SIWZ

modyfikacja nr 1


Szczecin, dn. 2015-06-29

Wykonawcy
uczestniczący w postępowaniu

Nasz znak: BZP-S.271.107.3..2015.MK
Znak sprawy: BZP/54/15
Dotyczy: Postępowania na „Świadczenie usług hotelowych na potrzeby Urzędu Miasta Szczecin w latach 2015-2016”
Zamawiający na podstawie art. 38 ust. 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013r. poz. 907 ze zm.), dokonuje modyfikacji specyfikacji istotnych warunków zamówienia w następującym zakresie:
W rozdziale XIV siwz dodaje się pkt 9, 10 i 11 o następującej treści:

„9. Obiekty zaproponowane zarówno dla I jak i dla II części zamówienia muszą dysponować minimum 2 pokojami przeznaczonymi dla osób niepełnosprawnych, z tym że co najmniej jeden pokój musi być pozbawiony barier architektonicznych oraz spełniać wszystkie następujące wymagania:
a) Drzwi wejściowe, a szczególnie przedsionek powinien uwzględniać gabaryty wózka, niezbędną przestrzeń manewrową, a przy stosowaniu automatycznego systemu - przewidzieć wydłużony czas zamykania i otwierania.
b) Pokój wyposażony w poręcze i uchwyty ułatwiające korzystanie z urządzeń higieniczno-sanitarnych.
c) Uwzględnienie odpowiedniej powierzchni komunikacyjnej i manewrowej (pełny obrót wózka - śr. 150 cm) zapewniającej dostęp do wszystkich elementów wyposażenia związanych z funkcją: wypoczynku nocnego, wypoczynku dziennego, pracy, przeprowadzania zabiegów higieniczno-sanitarnych.
g) Łazienka związana z pokojem powinna być dostępna z przedpokoju, w którym należy zapewnić odpowiednią powierzchnią manewrową. Światło otworu wejściowego powinno mieć wymiar min. 0,9 m (optymalnie 1,0 m).
h) Posadzka w pomieszczeniu higieniczno-sanitarnym powinna zapewniać osobom niepełnosprawnym pełne bezpieczeństwo przed poślizgiem. W miejscach lokalizacji natrysków łagodne zagłębienie posadzki, całkowicie bezprogowe i bez brodzikowe, tak by nie stanowiło przeszkody dla osoby na wózku inwalidzkim.
i) Natrysk wyposażony powinien być w odchylane lub nakładane krzesełko, które lokalizuje się na wysokości 50 cm. Siedzisko musi być odpowiednio połączone w kombinacji użytkowej z poręczami oraz baterią.
j) Uchwyty i poręcze powinny być mocowane na ścianach w sposób trwały i stabilny. Lokalizacja uchwytów i poręczy powinna być dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych samodzielnie wykonujących czynności podczas kąpieli
k) Miska ustępowa - poręcze do instalacji bocznych przycisków związanych z urządzeniami spłukującymi oraz papiernic.
l) Osłony w strefie mokrej (przy natrysku i przy wannie) powinny być elastyczne, przesuwne, estetyczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Nie należy stosować kabin szczelnie zamykanych lub trudno otwieralnych.

10. Zamawiający w czasie trwania szkoleń nie wymaga codziennego obligatoryjnego serwisu sprzątającego zajmowanych pokoi. Sprzątanie pokoi w czasie trwania szkoleń odbywać się będzie na życzenie Zamawiającego, jednak w ilości nieprzekraczającej w każdym dniu szkolenia maksymalnie 15% zajmowanych pokoi.

11. Przed podpisaniem umowy z Wykonawcą, Zamawiający zastrzega sobie możliwość osobistego sprawdzenia, czy zaproponowany obiekt spełnia zadeklarowane w załączniku nr 5 do siwz wymogi. W przypadku stwierdzenia, że obiekt nie spełnia wymogów postawionych w siwz, umowa nie zostanie podpisana.”

Zamawiający przedłuża termin składania i otwarcia ofert do dnia 06.07.2015r.

Ilekroć w SIWZ występuje data 01.07.2015 r. zastępuje się ją datą 06.07.2015r.

Niniejsza modyfikacja stanowi integralną część siwz. Pozostałe zapisy siwz pozostają niezmienione.
 


udostępnił:
Biudo ds. Zamówień Publicznych
wytworzono:
2015/06/29
odpowiedzialny/a:
Bartlomiej Miluch
wprowadził/a:
Małgorzata Kaczmarek
dnia:
2015/06/29 12:49:18
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Małgorzata Kaczmarek 2015/06/29 12:49:18 nowa pozycja