przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Wyjaśnienia treści SIWZ

Pytania i odpiwedzi nr 2


2018-08-07

 

Wykonawcy

biorący udział w postępowaniu

 

Nasz znak: BZP-S.271.112018.MK

Znak sprawy: BZP/78/18

Dotyczy: Postępowania na „Termomodernizacja budynku Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. prof. Marka Jasińskiego, ul. Bolesława Śmiałego, 42-43 70-351 Szczecin”

 

Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły pytania, dotyczące treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia zwanej dalej „siwz”.

 

Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych
(Dz. U. z 2017r. poz. 1579 ze zm.) Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami.

 

Pytania z dnia 17.07.2018r.

 

Pytanie

Według dokumentacji projektowej- część Architektoniczna, jeden z załączników stanowi „Inwentaryzacja wymiarów i drożności przewodów kominowych z dnia 9lutego 2017 r.” brak w/w inwentaryzacji w udostępnionej dokumentacji. Prosimy o uzupełnienie dokumentacji o powyższy dokument.

 

Odpowiedź

Zamawiający zmodyfikuje siwz poprzez dołączenie ekspertyzy kominiarskiej wraz z rysunkiem.

 

Pytanie

Czy Zamawiający dopuszcza przeprowadzenie inwentaryzacji kominów wentylacyjnych we własnym zakresie przez Wykonawcę przed terminem składania ofert?

 

Odpowiedź

Zamawiający umożliwi przeprowadzenie inwentaryzacji kominów wentylacyjnych we własnym zakresie po wcześniejszym telefonicznym umówieniu z kierownikiem gospodarczym na obiekcie - tel.  91 484 43 24.

 

Pytanie

W załączonej ekspertyzie technicznej istnieją zapisy:

• „Okna drewniane do tej pory nie wymienione w złym stanie technicznym,

wymagają wymiany, stwierdzono zniszczenia ram okiennych. Wszystkie

oryginalne okna mają pojedyncze szklenie, w części brakuje szyb i są one

zastąpione folią. Nowe okna należy wykonać również jako drewniane z

zachowaniem istniejącego podziału”

• „Stwierdzono niewielkie zawilgocenia przy oknie, podczas remontu należy

je zlikwidować i zabezpieczyć te okolice przed przemarzaniem (Fot. 6

dokumentacji fotograficznej w części architektoniczno-budowlanej).„

• „Podłoga na poddaszu ogólnie w stanie średnim, 10-15% desek klasyfikuje się

do wymiany. Cała więźbę dachową należy zabezpieczyć przeciw

uszkodzeniom biologicznym, oraz przeciwpożarowo. To samo należy wykonać

dla wszystkich elementów drewnianych budynku. Jeżeli podczas prac

remontowych stwierdzi się elementy drewniane porażone biologicznie to należy

je bezwzględnie wymienić na nowe z zachowaniem wymiarów i kształtu

analogicznych do istniejących.”

Powyższe prace wymienione są tylko w ekspertyzie, brak jakiejkolwiek wzmianki o tych pracach w pozostałych częściach opracowania stanowiących dokumentację projektową. Stąd też pytanie czy powyższe prace stanowią zakres objęty umową o roboty budowlane.

 

Odpowiedź

Prace wymienione w pytaniu są częścią ekspertyzy ponieważ musi ona opisywać wszystkie części budynku. Ww. prace budowlane nie wchodzą w zakres zadania ani projektu.

 

Pytanie

W dokumentacji wykonawczej architektoniczno- budowlanej widnieje zapis o systemie zarządzania energią i automatyką budynku, natomiast brak jest konkretnego rozwiązania projektowego. Prosimy o przedstawienie rozwiązania projektowego pozwalającego dokonać wyceny.

 

Odpowiedź

Zakres zamówienia nie obejmuje wykonania systemu zarządzania energią i automatyką budynku. Dokumentacja - projekt wykonawczy (część architektoniczno-budowlana) przewiduje jedynie zasilanie takiego systemu w przyszłości.

 

Pytanie

Czy przedmioty w pomieszczeniach objętych robotami budowlanymi zostaną zabezpieczone przez Użytkownika?

 

Odpowiedź

Zabezpieczenie przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniach należeć będzie do Wykonawcy robót budowlanych. Wykonawca w ofercie winien uwzględnić koszt zabezpieczenia mebli oraz z uwagi na specyfikę placówki instrumentów muzycznych (np.: pianino, fortepian).

 

 

 


 

Pytanie

Czy po przeprowadzonej wymianie instalacji ściany mają być naprawione (uzupełnienie ubytków, malowanie). Jeśli tak to w jakim zakresie.

 

Odpowiedź

Doprowadzenie ścian po wykonaniu wymiany instalacji centralnego ogrzewania i wykonaniu instalacji wentylacji mechanicznej obejmuje naprawę oraz uzupełnienie powstałych ubytków wraz z malowaniem.

W przypadku, gdy piony c.o. oraz grzejniki będą występowały w innych miejscach niż pierwotnie oraz w sytuacji, gdy naprawa (uzupełnienie tynków i malowanie) nie przyniesie zakładanego efektu, Zamawiający sporządzi na powstałą okoliczność protokół konieczności wykonania robót, których nie można było przewidzieć, a dodatkowe prace naprawcze i malarskie zostaną zlecone Wykonawcy w ramach odrębnej umowy lub aneksu.

 

Pytanie

Według dokumentacji projektowej przybory sanitarne pozostają istniejące natomiast przedmiar robót wskazuje na ich wymianę. Prosimy o wyjaśnienie rozbieżności.

 

Odpowiedź

Przybory sanitarne należy wymienić. Zamawiający dokona modyfikacji w powyższym zakresie.

 

Pytanie

Czy Zamawiający przewiduje czasowe wyłączenia z użytku sal dydaktycznych, w których będą odbywać się prace w czasie roku szkolnego? Czy Zamawiający przewiduje wydłużenie czasu pracy w ciągu dnia oraz umożliwienie pracy w weekendy?

 

Odpowiedź

Zamawiający przewiduje czasowe wyłączenie sal dydaktycznych, w których będą odbywać się prace w czasie roku szkolnego. Okres wyłączeńsal dydaktycznych, ustalany będzie na bieżąco z użytkownikiem obiektu zgodnie harmonogramem prowadzenia robót przedstawionym i zaakceptowanym przez Zamawiającego.

Zamawiający nie przewiduje prowadzenia robót budowlanych w weekendy oraz dni wolne od pracy.

 

Pytanie

Zgodnie z zapisem w treści SIWZ o średnioroczne zatrudnienie czy według Zamawiającego osoby mianowane przez wspólników spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w drodze uchwały, pełniące funkcje kierownicze i reprezentatywnie wliczają się do średniorocznego zatrudnienia? Czy osoby, które łączy stały stosunek umowy zlecenie z zakresem obowiązków i wykonujące prace stanowiące podstawowy przedmiot działania spółki od których odprowadzane są składki ZUS mogą być liczone do średniorocznego zatrudnienia?

 

Odpowiedź

Warunek posiadania zdolności technicznych i zawodowych w zakresie wykazania średniorocznego zatrudnienia odnosi się do zatrudniania pracowników czyli osób posiadających status pracownika w rozumieniu przepisów kodeksu pracy. Zgodnie z tą ustawą za pracownika należy uznać osobę zatrudnioną na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę. Osoby wykonujące pracę zarobkową w ramach innego stosunku prawnego niż stosunek pracy, przykładowo na podstawie umów cywilnoprawnych, nie powinny być uwzględniane w średniorocznym zatrudnieniu. Ponadto należy wskazać, że średnioroczne zatrudnienie Wykonawca powinien  ustalić w przeliczeniu na pełne etaty.


udostępnił:
wytworzono:
2018/08/07
odpowiedzialny/a:
wprowadził/a:
Małgorzata Kaczmarek
dnia:
2018/08/07 10:30:31
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Małgorzata Kaczmarek 2018/08/07 10:30:31 nowa pozycja