przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Wyjaśnienia treści SIWZ

Wyjaśnienienia treści siwz


 Szczecin 03.10.2018 r.

 

 

Wykonawcy

biorący udział w postępowaniu

 

Nr sprawy: MJOG-ZP.171.8.2018.MK

Nr pisma: MJOG-ZP.171.8.5.2018.MK

 

Dotyczy:  Postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na: „Zakup energii elektrycznej dla punktów poboru Gminy Miasto Szczecin i jej jednostek organizacyjnych oraz instytucji kultury”

Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych
(Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 z późn. zm.), zw. dalej „ustawą”, Zamawiający przekazuje wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami.

Pytanie nr 1

Zwracamy się z zapytaniem, czy Zamawiający przekaże niezbędne dane w wersji elektronicznej Excel oraz dokumenty do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy najpóźniej w dniu podpisania umowy? Wykonawca będzie potrzebować m.in.: pełnomocnictwo do zgłoszenia umowy; - dokument nadania numeru NIP/ REGON/ KRS lub inny dokument na podstawie którego działa dana jednostka; - dokument potwierdzający umocowanie danej osoby do podpisania umowy sprzedaży energii elektrycznej oraz pełnomocnictwa.

Odpowiedź

Zamawiający przekaże wszystkie niezbędne dane do przeprowadzenia zmiany sprzedawcy w wersji elektronicznej Excel niezwłocznie po podpisaniu umowy.

 

Pytanie nr 2

Czy Zamawiający udzieli Wykonawcy stosownego pełnomocnictwa do zgłoszenia w imieniu Zamawiającego zawartej umowy sprzedaży energii elektrycznej do OSD oraz wykonania czynności niezbędnych do przeprowadzenia procesu zmiany sprzedawcy u OSD według wzoru stosowanego powszechnie przez Wykonawcę? W przypadku braku zgody na powyższe prosimy o wyjaśnienie, czy Zamawiający ponosił będzie odpowiedzialność za treść przedstawionego wzoru pełnomocnictwa i za jego ewentualne zakwestionowanie przez OSD?

Odpowiedź

Zamawiający nie wyraża zgody na wprowadzenie powyższych zmian w zapisach SIWZ. Dodatkowo wg informacji posiadanych przez Zamawiającego, treść i forma załączonego pełnomocnictwa są prawidłowe, co potwierdza fakt, iż załączone pełnomocnictwo nie było kwestionowane przez OSD.

 

Pytanie nr 3

Wykonawca zwraca się z prośbą o udzielenie następujących informacji:

a) Czy Zamawiający posiada aktualnie umowy kompleksowe czy rozdzielone na umowę sprzedaży energii elektrycznej i umowę na świadczenie usług dystrybucji. W przypadku posiadania umów kompleksowych, prosimy o wskazanie które to PPE.

Odpowiedź

Obecnie Zamawiający posiada rozdzielone umowy na sprzedaż i dystrybucję energii.

 

b) Czy umowy dystrybucyjne (jeśli zamawiający posiada rozdzielone umowy) zawarte są na czas określony czy nieokreślony?

Odpowiedź

Umowy dystrybucyjne zawarte są na czas określony do dnia 31.12.2018 r.

 

c) Kto jest dotychczasowym sprzedawcą energii elektrycznej?

Odpowiedź

Aktualnym sprzedawcą energii elektrycznej jest ENEA S.A.   

 

d) Jaki jest okres wypowiedzenia obowiązujących umów kompleksowych/ umów sprzedaży energii elektrycznej?

Odpowiedź

Umowa sprzedaży z ENEA S.A. z dnia 16.11.2017 r. wygasa z dniem 31.12.2018 r. 

 

e) Czy Zamawiający samodzielnie wypowie obowiązujące umowy w terminach pozwalających na skuteczne przeprowadzenie procesu zmiany sprzedawcy, czy też upoważni do tej czynności Wykonawcę?

Odpowiedź

Zamawiający nie zobowiązuje Wykonawcy do wypowiadania obecnie obowiązujących   umów.

 

f) Prosimy o potwierdzenie, że Zamawiający samodzielnie zawrze umowę o świadczenie usług dystrybucji w przypadku punktów poboru, dla których obowiązywały dotychczas umowy kompleksowe oraz w przypadku punktów poboru, dla których umowa dystrybucyjna została zawarta na czas określony, w termie umożliwiającym skuteczne przeprowadzenie procedury zmiany sprzedawcy?

Odpowiedź

Zamawiający samodzielnie zawrze umowy dystrybucyjne.

 

g) Czy Zamawiający ma zawarte umowy/ aneksy w ramach akcji promocyjnych lojalnościowych, które uniemożliwiają zawarcie nowej umowy sprzedażowej w terminach przewidzianych w SIWZ? Jeśli tak - jakie są terminy wypowiedzeń umów/aneksów w ramach akcji promocyjnych/programów lojalnościowych?

Odpowiedź

Zamawiający nie ma zawartych umów/aneksów w ramach akcji promocyjnych,    lojalnościowych, które uniemożliwiają zawarcie nowej umowy sprzedażowej w terminach    przewidzianych w SIWZ.

 

Pytanie nr 4

Załącznik nr 3- zestawienie punktów poboru energii- dot. zmiany danych na etapie zmiany sprzedawcy- Informujemy, że w przypadku np. zmiany Nabywcy w aktywnej umowie dystrybucyjnej wiąże się ze złożeniem wniosku do OSD o zmianę przedmiotowej umowy. Czas na rozpatrzenie takiego wniosku przez OSD wynosi do 21 dni kalendarzowych. W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o udzielenie informacji, czy Zamawiający wystąpi samodzielnie o taką zmianę i dokona zmiany strony umowy dystrybucyjnej przed zawarciem umowy sprzedaży energii, wynikającej z zakończenia niniejszego postępowania? W przypadku scedowania tego obowiązku na Wykonawcę, prosimy o udzielenie informacji, czy Zamawiający przekaże odpowiednie umocowanie Wykonawcy do zrealizowania tej czynności oraz wskazanie, czy Zamawiający ma świadomość, że umowa może wejść w życie najwcześniej po 42 dniach od  podpisania umowy wynikającej z rozstrzygniętego niniejszego postępowania (do 21 dni trwa realizacja wniosku dot. zmiany umowy dystrybucyjnej przez OSD + 21 dni trwa proces zmiany sprzedawcy) oraz przekazania Wykonawcy pełnomocnictwa i wymaganych dokumentów rejestrowych?

Odpowiedź

Zamawiający samodzielnie zawiera umowy dystrybucyjne.

 

Pytanie nr 5

Wykonawca zwraca się z prośbą o udzielenie informacji, czy układy pomiarowo-rozliczeniowe w grupach taryfowych Bxx są lub będą dostosowane do zasady TPA przed terminem realizacji zamówienia? Jeżeli nie każdy układ będzie dostosowany do zasady TPA, prosimy o podanie dokładnej daty, do kiedy Zamawiający dostosuje swoje układy pomiarowo-rozliczeniowe do zasady TPA. Jednocześnie informujemy, że w przypadku braku dostosowania przez Odbiorcę układów pomiarowo-rozliczeniowych do zasady TPA po rozdzieleniu umowy kompleksowej, sprzedaż energii jest niemożliwa.

Odpowiedź

Zamawiający informuje, że układy pomiarowo-rozliczeniowe w grupach taryfowych Bxx są dostosowane do zasady TPA.

 

Pytanie nr 6

Informujemy, że Wykonawca w procesie fakturowania opiera się na danych pomiarowo-rozliczeniowych przekazywanych przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego, jednak w swoim bilingu parametryzuje długość trwania okresu rozliczeniowego. W związku z powyższym prosimy o wskazanie okresu rozliczeniowego w odniesieniu do każdego PPE występującego w postępowaniu: czy wynosi on odpowiednio 10 dni, 1 miesiąc, 2 miesiące czy 6 miesięcy?

Odpowiedź

Zamawiający informuje, że okresy rozliczeniowe wynoszą odpowiednio 1 i 2 miesiące, zgodnie z poniższym zestawieniem:

a) fakturowanie w 2 miesięcznym okresie rozliczeniowym (łącznie: wolumen zużycia energii

    5.370.756 kWh; 414 PPE):

  • energia rozliczana w grupie C11                   3 384 897 kWh               277 PPE
  • energia rozliczana w grupie C12a                      425 411 kWh                 21 PPE
  • energia rozliczana w grupie C12b                     146 846 kWh                   9 PPE
  • energia rozliczana w grupie G11                   1 330 884 kWh               106 PPE
  • energia rozliczana w grupie G12                         82 717 kWh                  1 PPE

 

b) fakturowanie w 1 miesięcznym okresie rozliczeniowym (łącznie: wolumen zużycia energii

    19.557.984 kWh; 166 PPE):

  • energia rozliczana w grupie B11                         22 186 kWh                  1 PPE
  • energia rozliczana w grupie B21                     4 956 927 kWh                12 PPE
  • energia rozliczana w grupie B22                     1 047 230 kWh                  3 PPE
  • energia rozliczana w grupie C21                   12 157 100 kWh               140 PPE
  • energia rozliczana w grupie C22a                       642 017 kWh                  7 PPE
  • energia rozliczana w grupie C22b                      732 523 kWh                  3 PPE

 

 

Pytanie nr 7

Umowy §6 ust. 8 - sposób fakturowania - Wykonawca informuje, że zgodnie z możliwościami działania systemu bilingowego, na fakturach wskazane będą dane Nabywcy (nazwa, adres, Nr NIP), natomiast dane Odbiorcy (nazwa i adres) zostaną wpisane pod pozycją "Adres korespondencyjny". Prosimy o potwierdzenie, że takie rozwiązanie dotyczące wystawianych faktur VAT jest akceptowane przez Zamawiającego.

ODPOWIEDŹ:

Zamawiający zgadza się na takie rozwiązanie dotyczące wystawiania faktur VAT.

 

Pytanie nr 8

Umowy §3 ust. 2, Umowy §6 ust. 2 oraz załącznik dot. raportu nr 2 do Umowy - Wykonawca informuje, że wszystkie dane dotyczące zużycia energii przez poszczególne jednostki znajdować się będą na fakturach wystawianych przez Wykonawcę, zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Sporządzanie dodatkowych zestawień, o których mowa w przedmiotowym zapisie, wiąże się z wykonaniem dodatkowych czynności na zlecenie Zamawiającego i powinno zostać osobno wycenione. Przepisy prawa energetycznego jasno określają natomiast składniki ceny energii elektrycznej. Wobec powyższego wnosimy o usunięcie przedmiotowego zapisu w całości.

Odpowiedź

Zamawiający pozostawia zapisy SIWZ bez zmian.

 

Pytanie nr 9

Czy Zamawiający dopuści, aby raport przesyłany przez Wykonawcę w formacie Excel zawierał następujące kolumny:

- NIP Klienta

- Nazwa Klienta

- Nr płatnika

- Adres klienta

- Nazwa i adres korespondencyjny

- Typ faktury

- Nr faktury - data wystawienia faktury

- Taryfa

- Nr PPE

- Adres PPE

- Okres odczytu

- Zużycie w poszczególnych strefach

- Wartość (zł) energii zużytej w poszczególnych strefach

Wykonawca nie ma możliwości przesłania raportu zawierającego m.in. nr licznika. Ww. raport przesyłany byłby na wskazany przez Zamawiającego e-mail, do czasu 1 miesiąca od daty wystawienia faktury.

Odpowiedź

Zamawiający nie wyraża zgody na powyższe zmiany.

 

Pytanie nr 10

Umowy §3 ust. 1 ppkt. 5 - Ze względu na ustalone różne godziny pracy pracowników Wykonawcy (od 7:00 do 15:00 lub od 8:00 do 16:00) prosimy o zmianę zapisu na następujący: "Wykonawca będzie przyjmował zgłoszenia lub reklamacje od Zamawiającego w godzinach swojego urzędowania."

Odpowiedź

Zamawiający pozostawia zapisy SIWZ bez zmian. Powyższe oznacza, że Wykonawca, z którym zostanie zawarta umowa, zobowiązany będzie do realizacji obowiązku, o którym mowa w § 3 ust. 1 lit. e) wzorów umowy.

 

 

Pytanie nr 11

Umowy - §5 ust. 3 - Z uwagi na fakt, że Wykonawca w przedmiotowym postępowaniu opiera się na bazie wyceny indywidualnej, nie natomiast w oparciu o stawki wskazane w Taryfie Sprzedawcy dla grupy taryfowej G, uprzejmie prosimy o wykreślenie podpunktu 3 z ww. zapisów.

Odpowiedź 

Zamawiający nie wyraża zgody na powyższe zmiany.

 

Pytanie nr 12

Załącznik nr 3 - zestawienie punktów poboru energii-dotyczy nowych PPE- Prosimy
o potwierdzenie, że dla nowo dodanych punktów poboru wykazanych w załączniku nr 3-wukazu PPE, obecny sprzedawca dokonał zgłoszeń do OSD dotyczących zainstalowania układów pomiarowych i że, sprzedaż energii nastąpi jeszcze w roku 2018 a Wyłoniony Wykonawca otrzyma numery PPE najpóźniej w dniu podpisania umowy.

W przypadku gdy to Wykonawca wyłoniony w postępowaniu przetargowym będzie musiał dokonać zgłoszenia nowych punktów poboru, informujemy, iż zgodnie z IRIESD Dystrybucja ma 14 dni na zainstalowanie układów pomiarowych od dokonania zgłoszenia przez Sprzedawcę, (a zgłoszenie może być przekazane do OSD po zawarciu umów dystrybucyjnych). dlatego Wykonawca nie jest w stanie zagwarantować, że dla tych punktów sprzedaż rozpocznie się 01.01.2019r.

Odpowiedź 

Zamawiający potwierdza, że dla nowododanych punktów poboru wykazanych w załączniku nr 3 do SIWZ, obecny sprzedawca dokonał zgłoszeń do OSD.  Do momentu przekazania załącznika do umowy Wykonawcy numery PPE zostaną uzupełnione.

 

Pytanie nr 13

Zwracamy się z zapytaniem, czy Zamawiający dopuści zawarcie umowy drogą korespondencyjną?

Odpowiedź

Tak, Zamawiający dopuści możliwość podpisania umowy z Wykonawcą drogą korespondencyjną.

 

Pytanie nr 14

Umowy §9 ust. 2- Wykonawca informuje, że ewentualną szkodę Zamawiającego stanowi różnica w cenie zakupu energii elektrycznej od sprzedawcy rezerwowego w stosunku do ceny energii elektrycznej z oferty wyłonionego w postępowaniu wykonawcy. W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o określenie, iż „zwrot kosztów z tytułu zakupu energii elektrycznej od sprzedawcy rezerwowego będzie stanowił różnicę między kosztami energii zakupionej od sprzedawcy rezerwowego, a energii, która byłaby zakupiona na podstawie umowy sprzedaży zawartej z wybranym Wykonawcą.”

Odpowiedź

Zamawiający potwierdza, że „różnica w kosztach zakupu energii”, o której mowa w §9 ust. 2 wzoru umowy, zostanie obliczona na podstawie cen zakupu energii elektrycznej od sprzedawcy rezerwowego oraz cen wskazanych w ofercie Wykonawcy.   

 

Pytanie nr 15

Umowy §3 ust. 5 oraz ust. 6 - Z uwagi na fakt, że informacja na temat zmiany numeru konta bankowego znajduje się w przypadku zaistnienia takiej okoliczności na fakturze, wnosimy o usunięcie zapisu dot. konieczności dodatkowego informowania o tym fakcie Zamawiającego.

Odpowiedź

Zamawiający nie wyraża zgody na powyższe zmiany.

Pytanie nr 16

Umowy §8 ust. 8- Prosimy o modyfikację zapisu i uwzględnienie konieczności zmiany grupy taryfowej na podstawie aneksu do umowy, ze względu że jest to zmiana istotna z punktu widzenia Wykonawcy.

Odpowiedź 

Zamawiający nie wyraża zgody na powyższe zmiany.

 

Pytanie nr 17

Wykonawca zwraca się z uprzejmą prośbą o przesunięcie godzinowego terminu składania ofert w dniu 02.10.2018 r. na godzinę 10:00 lub później. Konieczność przedłożenia oferty do godz. 8:30 zmusza Wykonawcę do jej wysyłki w dniu 28.09.2018r., ze względu na fakt, że nie wszystkie firmy kurierskie dostarczają przed tą godziną przesyłki. Wydłużenie wskazanego czasu, pozwoli na przygotowanie kompletnej oferty.

Odpowiedź

Termin składania ofert został zmodyfikowany.

                                                                           

Pytanie nr 18

Czy Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany zapisu §3 ust. 1 pkt 4 na zapis o treści:

„zapewniania standardów jakościowych obsługi Odbiorców”?

Odpowiedzialność za niedotrzymanie parametrów jakościowych energii elektrycznej określonej w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 4 maja 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2013 r., poz. 1200) spoczywa na Operatorze Systemu Dystrybucyjnego (OSD). Z tytułu niedotrzymania powyższych standardów Zamawiającemu przysługują bonifikaty ustalone w sposób i w trybie wynikającym z taryfy OSD.

Wykonawca ponosi natomiast odpowiedzialność za zapewnienie standardów jakościowych obsługi Odbiorców zgodnie z §42 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 29 grudnia 2017r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz. U. 2017 poz. 2500).

Odpowiedź

Zamawiający pozostawia zapisy SIWZ bez zmian.

 

Pytanie nr 19

Czy Zamawiający dopuszcza możliwość usunięcia z treści §4 ust. 2 zwrotu: „(...)do Operatora Systemu Dystrybucyjnego (…)”?

Zgodnie z zapisami Umowy podmiotem odpowiedzialnym za bilansowanie handlowe jest Wykonawca. Rozliczenia w ramach bilansowania handlowego nie dotyczą Operatora Systemu Dystrybucyjnego ponieważ odbywają się pomiędzy Wykonawcą a Operatorem Systemu Przesyłowego.

Odpowiedź

Zamawiający pozostawia zapisy SIWZ bez zmian.

 

Pytanie nr 20

Czy Zamawiający dopuszcza możliwość doprecyzowania §4 ust.6 poprzez dodanie zapisu o treści:

„Warunkiem otrzymania przez Zamawiającego bonifikaty za niedotrzymanie przez Wykonawcę standardów jakościowych jest wystąpienie z pisemnym wnioskiem. Wykonawca udziela lub odmawia udzielenia bonifikaty w terminie 30 dni od dnia złożenia wniosku przez Zamawiającego.”?

Odpowiedź

Zamawiający pozostawia zapisy SIWZ bez zmian.

Pytanie nr 21

Czy Zamawiający dopuszcza możliwość odstąpienia od zapisu §5 ust. 3 i przyjęcia do rozliczeń w grupie taryfowej G cen jednostkowych wycenionych przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym i wskazanych w §5 ust. 1 (wiersz 1 i 2 tabeli)?

Odpowiedź

Zamawiający nie wyraża zgody na powyższe zmiany.

 

Pytanie nr 22

Czy Zamawiający dopuszcza możliwość w zasady wystawiania faktur za dany okres rozliczeniowy w terminie do 5 dni roboczych od udostępnienia odczytów liczników pomiarowych przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego (§6 ust. 4)?

Odpowiedź

Zamawiający nie wyraża zgody na powyższe zmiany.

 

Pytanie nr 23

Czy Zamawiający dopuszcza możliwość usunięcia z treści §7 ust. 1 zapisu: „(...)

Po uprzednim pisemnym powiadomieniu Zmywającego o zamiarze wstrzymania sprzedaży energii i wyznaczeniu dodatkowego dwutygodniowego terminu na zapłatę  zaległych i bieżących należności.”?

Wykonawca informuje jednocześnie, że wstrzymanie dostaw energii elektrycznej może nastąpić zgodnie z Art. 6 b Ustawy prawo energetyczne.

Obowiązek pisemnego powiadomienia o zamiarze wstrzymania dostaw oraz wyznaczenie dodatkowego 14-dniowego terminu na zapłatę należności dotyczy jednie odbiorców w gospodarstwach domowych. Przepisy ustawy nie nakładają natomiast takiego obowiązku w przypadku pozostałej grupy odbiorców. W związku z powyższym Wykonawca zwraca się z prośbą o dostosowanie przedmiotowego zapisu do treści zgodnej z ustawą Prawo energetyczne.

Odpowiedź

Zamawiający pozostawia zapisy SIWZ bez zmian.

 

Pytanie nr 24

Czy Zamawiający dopuszcza możliwość upoważnienia Wykonawcy do udzielania dalszych pełnomocnictw w zakresie zgłoszenia właściwemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego do realizacji zawartej umowy sprzedaży, z zastrzeżeniem że Pełnomocnictwa substytucyjne nie zmieniają zobowiązań Wykonawcy wobec Zamawiającego/Mocodawcy?

Odpowiedź

Na wniosek Wykonawcy, Zamawiający udzieli pełnomocnictwa z możliwością udzielania dalszych pełnomocnictw (w zakresie określonym w pierwotnej treści pełnomocnictwa),
w szczególności pracownikom Wykonawcy.

 

Pytanie nr 25

Czy Zamawiający dopuszcza możliwość doprecyzowania czy posiada aktualnie umowy kompleksowe na sprzedaż energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji? Jeśli tak, to czy:

a. Zamawiający samodzielnie wypowie obowiązujące umowy w terminach pozwalających na skuteczne przeprowadzenie procedury zmiany sprzedawcy czy tez upoważni do tej czynności Wykonawcę oraz jaki jest okres wypowiedzenia obowiązujących umów kompleksowych?

b. Zamawiający samodzielnie zawrze umowy o świadczenie usług dystrybucji w terminach pozwalających na skuteczne przeprowadzenie procedury zmiany sprzedawcy czy tez upoważni Wykonawcę do podjęcia działań związanych z zawarciem umowy dystrybucyjnej (wraz z upoważnieniem do jej podpisania) a także dokonywania wszelkich innych czynności niezbędnych do prawidłowej realizacji Umowy, w tym składania oświadczeń woli związanych z procedurą zmiany sprzedawcy?

c. Kto jest dotychczasowym sprzedawcą energii elektrycznej?

d. Czy Zamawiający ma zawarte umowy/aneksy w ramach akcji promocyjnych lojalnościowych, które uniemożliwiają zawarcie nowej umowy sprzedażowej w terminach przewidzianych w SIWZ? Jeśli tak - jakie są terminy wypowiedzeń umów/aneksów w ramach akcji promocyjnych/programów lojalnościowych?

Odpowiedź

Obecnie Zamawiający nie posiada umów kompleksowych na sprzedaż energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji.

 

Pytanie nr 26

Czy Zamawiający dopuszcza możliwość przekazania Wykonawcy w terminie 25 dni przed rozpoczęciem sprzedaży energii elektrycznej prawidłowych i niezbędnych dane w wersji elektronicznej (np. w programie Excel) celem skutecznego przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy dla danego PPE i terminowego rozpoczęcia w nim sprzedaży?

Odpowiedź

Zamawiający przekaże wszystkie niezbędne dane do przeprowadzenia zmiany sprzedawcy w wersji elektronicznej Excel niezwłocznie po podpisaniu umowy.

 

Pytanie nr 27

Czy Zamawiający dopuszcza możliwość zawarcia Umowy w drodze korespondencyjnej jeśli Wykonawca dostarczy podpisane jednostronnie egzemplarze w terminie wskazanym przez Zamawiającego?

Odpowiedź

Tak, Zamawiający dopuści możliwość podpisania umowy z Wykonawcą drogą korespondencyjną.

 

Pytanie nr 28

Proszę o informacje dotyczącą numerów nip każdego ze współzamawiających, ponieważ jest to niezbędne do przygotowania w systemie oferty.

Odpowiedź

Zamawiający zmodyfikuje Załącznik nr 3 do SIWZ poprzez uzupełnienie informacji o brakujące numery NIP dla każdej z jednostek wymienionych w przedmiotowym załączniku.

 

Pytanie nr 29

Zwracam uwagę na formularz ofertowy, jest błąd przy opisie taryfy C11, powinna by jedna pozycja „całodobowa”  są dwie z różnymi wolumenami energii. Kolejna rozbieżność jest w taryfie G12 tam strefy błędne nazwy stref.

Odpowiedź

Zamawiający zmodyfikuje Załącznik nr 1 do SIWZ – formularz oferty oraz załączniki nr 2a-2l do SIWZ – wzory umów.


udostępnił:
wytworzono:
2018/10/03
odpowiedzialny/a:
wprowadził/a:
Madlena Gruszka
dnia:
2018/10/03 13:53:46
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Madlena Gruszka 2018/10/03 13:53:46 nowa pozycja