Wyjaśnienia treści SIWZ
Zestaw pytań numer 3
Szczecin, 24.09.2018 r.
Wykonawcy uczestniczący w postępowaniu
Nasz znak:BZP-S.271.150.8.2018.KSD
Znak sprawy: BZP/109/18
Dotyczy: Postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na:„Budowę punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych- Ekoportu, przy ul. Taczaka/ ul. Witkiewicza w Szczecinie”.
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 r., poz. 1579 ze zm.), Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami:
Pytanie 1
Zgodnie z brzmieniem rozdz. VI umowy - Rękojmia za wady i gwarancja - § 12 ust. 3: „Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu gwarancji producentów na okres odpowiadający udzielonej przez Wykonawcę gwarancji”.
Okres gwarancji i rękojmi stanowi jedno z kryterium oceny ofert. Zamawiający wymaga udzielenia przez wykonawcę gwarancji na jeden okres wynoszący min. 48 miesięcy, przy czym z uwagi na punktację, gwarancja ta będzie deklarowana przez poszczególnych wykonawców do maksymalnie 72 miesięcy.
Należy wskazać, iż deklarowany okres gwarancji możliwy do udzielenia przez większość producentów wymaganych urządzeń i materiałów wynosi maksymalnie 24 miesiące z możliwością odpłatnego przedłużenia o kolejne 12 miesięcy (łącznie 36 miesięcy). Z uwagi na fakt, że Wykonawca nie jest producentem wielu specjalistycznych materiałów i urządzeń, których użycie jest konieczne przy realizacji przedmiotowej inwestycji, prosimy o zmianę ww. zapisu w zakresie możliwości udzielenia gwarancji na wykonane roboty zgodnie z zadeklarowanym w ofercie okresem, ze wskazaniem, iż na użyte materiały i urządzenia gwarancja udzielona będzie na okres równy okresowi gwarancji, jakiej udzielają producenci przedmiotowych materiałów i urządzeń, jednak na okres nie krótszy niż 24 miesiące (lub 36 miesięcy – co spowoduje wyższe koszty jej uzyskania, a w konsekwencji tego – znacznie wyższą cenę ofertową).
Odpowiedź 1
Zamawiający nie przewiduje zmian zapisów §12 wzoru umowy.
Pytanie 2
Poz. 37 przedmiaru dot. sieci zewnętrznych informuje o połączeniu studni DN 1000 mm z polimerobetonu z separatorem – jako komplet. Prosimy o wskazanie – co wchodzi w skład kompletu np. osadnik + separator.
Odpowiedź 2
W skład kompletu wchodzi zintegrowany separator wraz z osadnikiem piasku.
Pytanie 3
W poz. 102 przedmiaru dot. sieci zewnętrznych widnieje studnia z polimerobetonu DN 1000 mm wodomierzowa, natomiast wg rys. nr 7 pokazana jest studnia DN 1500 mm z polimerobetonu – pytamy, co obowiązuje?
Odpowiedź 3
Dopuszcza się oba rozwiązania.
Pytanie 4
W dokumentacji technicznej brak jest opisu odwodnienia liniowego, natomiast w przedmiarze w wykazie materiałów wskazany jest System odwonienia ACO Multiline V100. W związku z powyższym prosimy o potwierdzenie, iż Zamawiający wymaga wyżej wymienionego odwodnienia, bądź o podanie parametrów na to odwodnienie.
Odpowiedź 4
Wybór konkretnego elementu zostanie określony podczas realizacji na podstawie wniosków materiałowych Wykonawcy.
Pytanie 5
Brak w przedmiarze pozycji dot. wód opadowych z dachu zbiornika 30 m3 wraz z agregatem pompowym oraz robót ziemnych dot. tego zbiornika.
Odpowiedź 5
Pozycje te należy uwzględnić w wycenie.
Pytanie 6
Dot. kanalizacji – w przedmiarach są studnie z polimerobetonu, natomiast wg dokumentacji technicznej są studnie betonowe na uszczelki. Pytamy, co obowiązuje?
Odpowiedź 6
Wybór konkretnego elementu zostanie określony podczas realizacji na podstawie wniosków materiałowych Wykonawcy.
Pytanie 7
Dokumentacja techniczna informuje o rurze PVC SN8, natomiast zgodnie z przedmiarem dot. sieci zewnętrznych - w wykazie widnieją rury SN4. Pytamy, co obowiązuje?
Odpowiedź 7
Obowiązuje rura SN8.
Pytanie 8
Prosimy o sprecyzowanie odległości i średnic na wodociągu – profil rys. nr 3.
Odpowiedź 8
Zamawiający dokonuje modyfikacji siwz poprzez uszczegółowienie rysunku nr 3.
Uszczegółowiony rysunek nr 3 stanowi załącznik do niniejszych odpowiedzi.
Pytanie 9
Brak całości profili dot. kanalizacji deszczowej, na planie rys. nr 1 nie są podane wszystkie długości, ponadto przedmiar różni się od profili – wg planu DN 250 jest 14,1 m, wg przedmiaru 107,2 m. Prosimy o uzupełnienie profili, co umożliwi wykonanie przedmiaru i wycenę.
Odpowiedź 9
Zamawiający dokonuje modyfikacji siwz poprzez uzupełnienie rysunku nr 1.
Uszczegółowiony rysunek nr 1 stanowi załącznik do niniejszych odpowiedzi.
Pytanie 10
Brak długości przyłączy kanalizacji deszczowej i sanitarnej.
Odpowiedź 10
Dokumentacja Budowlana, branża sanitarna:
Rys. nr 4 - profile kanalizacji sanitarnej (w tabeli profilu są podane wymiary wszystkich odcinków, sumowane narastająco).
Rys. nr 5 - profile kanalizacji deszczowej (w tabeli profilu są podane wymiary wszystkich odcinków, sumowane narastająco).
Pytanie 11
Czy Zamawiający potwierdza, że przy wykonywaniu wodociągu DN 150 żeliwo przechodzimy wykopem otwartym przez jezdnię ul. Tadeusza Kutrzeby i ul. Witkiewicza – czy może przeciskiem?
Odpowiedź 11
Przeciskiem, zarząd dróg – Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego nie dopuszcza wykopu otwartego.
Pytanie 12
Wg opinii geotechnicznej przy wymianie gruntu należy liczyć się koniecznością skutecznego odwodnienia wykopów. Przedmiary nie zawierają odwodnienia. Prosimy o potwierdzenie, że należy to wycenić.
Odpowiedź 12
Należy wycenić odwodnienie wykopu przy wymianie gruntu.
Pytanie 13
Prosimy o informację, w której pozycji przedmiaru jest ujęte zabezpieczenie dna wykopu np. betonem B-10 przed wpływem warunków atmosferycznych, o czym jest mowa w opinii geotechnicznej. Czy należy to wycenić?
Odpowiedź 13
Należy wycenić wzmocnienie wykopu przy wymianie gruntu.
Pytanie 14
Brak w przedmiarach pod budynek socjalno-biurowy geotkaniny PE 180 firmy Geolon lub równoważnej, o czym jest mowa w PT Konstrukcja. Jest ujęty tylko georuszt w pozycji nr 9. Prosimy o potwierdzenie, że należy wycenić geotkaninę.
Odpowiedź 14
Należy wycenić geotkaninę zgodnie z projektem technicznym konstrukcji.
Pytanie 15
Brak w przedmiarach zasypania georusztu wys. 10cm tłuczniem, o czym jest mowa w PT Konstrukcja (jest tylko pospółka gr 0,8m ujęta w pozycji nr 10). Prosimy o potwierdzenie, że należy to wycenić.
Odpowiedź 15
Należy wycenić wypełnienie georusztu tłuczniem zgodnie z projektem technicznym konstrukcji.
Pytanie 16
Jakie mają być komórki geokraty ujętej w pozycji nr 9 przedmiaru? (małe, duże czy średnie).
Odpowiedź 16
Należy przyjąć geokraty o średnich komórkach.
Pytanie 17
Na rysunku nr 2 PW jest zaznaczone jedno drzewo do usunięcia (w narożniku wiaty na 6 kontenerów). W przedmiarach brak powyższego. Czy drzewo zostało już usunięte, czy należy to wycenić? Jeżeli należy wycenić, to czy Zamawiający posiada stosowne zezwolenia i ponosi koszty administracyjne?
Odpowiedź 17
Drzewo nie zostało jeszcze usunięte. Dotyczy to też pozostałej roślinności istniejącej na terenie (mniejsze drzewa, krzewy). Zamawiający wystąpi o stosowne pozwolenia oraz poniesie ewentualne koszty administracyjne z tym związane.
Pytanie 18
Jakiej klasy beton należy wycenić na schody żelbetowe ujęte w poz. nr 32 przedmiaru. Brak jest w zestawieniu stali do wykonania powyższego. Ile należy przyjąć kg/m3?
Odpowiedź 18
Beton na schody zewn. klasy C16/20 (B20), zbrojenie przyjąć na poziomie 30-35 kg/m3.
Pytanie 19
W pozycji nr 42 przedmiaru brak jest 973,2 kg stali fi 8mm (dla budynku magazynowego) ujętej w zestawieniu stali do opisu PW. Prosimy o potwierdzenie, że należy to wycenić.
Odpowiedź 19
Należy ująć w wycenie 973,2 kg stali Ø 8 ujętej w zestawieniu dla budynku magazynowego.
Pytanie 20
Pozycje przedmiaru nr 136,137,138 - dobrane pozycje KNR zakładają wykonanie warstw piaskowych zamiast RM=2,5MPa. Prosimy o potwierdzenie, że należy wykonać zgodnie z PT.
Odpowiedź 20
Należy wykonać zgodnie z projektem technicznym.
Pytanie 21
Jaka ma być grubość geomembrany ujętej w pozycji nr 131 przedmiaru?
Odpowiedź 21
W projekcie techn. została uwzględniona geotkaniana PE 180 Geolon lub równoważna.
Pytanie 22
W pozycji nr 148 powinno być ujęte kruszywo łamane 0-31,5mm grubości 20cm, a nie kruszywo naturalne. Prosimy o potwierdzenie, że należy wykonać zgodnie z PT.
Odpowiedź 22
W wycenie należy ująć kruszywo łamane 0 - 31,5 mm gr. 20,0 cm, zgodnie z projektem technicznym.
Pytanie 23
W pozycji nr 149,150 powinno być ujęte kruszywo łamane 0-63mm grubości 10cm, a nie kruszywo naturalne. Prosimy o potwierdzenie, że należy wykonać zgodnie z PT.
Odpowiedź 23
W wycenie należy ująć kruszywo łamane 0-63 mm gr. 10,0 cm, zgodnie z projektem technicznym.
Pytanie 24
Prosimy o potwierdzenie projektanta, że w pozycji nr 163 dotyczącej zbrojenia fundamentu wagi ma być 30kg/m3 zbrojenia lub o podanie innej ilości zbrojenia na 1m3 betonu.
Odpowiedź 24
Zbrojenie przyjąć według wybranego dostawcy wagi oraz miejscowych warunków gruntowych.
Pytanie 25
W pozycji nr 165 należy wycenić dostawę i montaż wagi samochodowej (kompletny pomost z 4 czujnikami tensometrycznymi i jednym wyświetlacze np. R320). Czy w cenie należy uwzględnić jeszcze jakieś wyposażenie dodatkowe. Jeżeli tak ta jakie?
Odpowiedź 25
Waga samochodowa wraz z pełnym wyposażeniem (powinna być wpięta w system komputerowy Ekoportu).
Pytanie 26
Czy ławki ujęte w pozycji nr 174,175 wchodzą w zakres ścieżki edukacyjne, czy chodzi o inne ławki, które należy wycenić?
Odpowiedź 26
Na ścieżce edukacyjnej jest osiem sztuk ławek. Zakres robót nie obejmuje wyposażenia ścieżki edukacyjnej.
Pytanie 27
Prosimy o potwierdzenie, że elementy ogrodzenia z przęseł 60*20*2 ujęte w pozycji 189 oraz 166 mają być ocynkowane.
Odpowiedź 27
Elementy przęseł ogrodzenia (poz. 189) oraz osłony śmietnika (poz. 166) należy ocynkować.
Pytanie 28
Prosimy o uszczegółowienie pozycji 194: Czy należy wycenić dwie czy trzy furtki. Wg rysunku nr 7 PW jest 1szt do części edukacyjnej (z profili 60*20*2), 1szt wewnętrzna do części edukacyjnej (z siatki ogrodzeniowej w profilach stalowych). Czy od strony ulicy Witkiewicza ma być furka z profili 60*20*2 przesuwana ręcznie czy automatycznie (prowadząca do budynku socjalno -biurowego)? Jeżeli tak to jakie ma mieć wymiary?
Odpowiedź 28
Furtka wejściowa na teren, usytuowana przy budynku socjalnym, wykonana analogicznie jak przęsło; ma być przesuwana ręcznie, szt. 1 – element ocynkowany; furtka wejściowa na teren ścieżki edukacyjnej ma być rozwieralna (rys. 15 P.W.), ocynkowana – szt.1.
W załączniku:
- Uszczegółowiony rysunek nr 3.
- Uszczegółowiony rysunek nr 1.
Załączniki:
- Rysunek nr 1 (.pdf, 325 KB)
- udostępnił:
- wytworzono:
- 2018/09/24
- odpowiedzialny/a:
- wprowadził/a:
- Katarzyna Stachowicz
- dnia:
- 2018/09/24 13:29:19
- Rysunek nr 3 (.pdf, 69 KB)
- udostępnił:
- wytworzono:
- 2018/09/24
- odpowiedzialny/a:
- wprowadził/a:
- Katarzyna Stachowicz
- dnia:
- 2018/09/24 13:29:21
- udostępnił:
- wytworzono:
- 2018/09/24
- odpowiedzialny/a:
- wprowadził/a:
- Katarzyna Stachowicz
- dnia:
- 2018/09/24 13:29:56
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Katarzyna Stachowicz | 2018/09/24 13:29:56 | nowe pytania |
Katarzyna Stachowicz | 2018/09/24 13:28:19 | nowe pytania |