Wyjaśnienia treści SIWZ
Pytania do siwz
Szczecin 2016-01-11
Wykonawcy uczestniczący w postępowaniu
Nasz znak: BZP-S.271.196.5.2015.AK
Znak sprawy: BZP/101/15
Dotyczy: postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na ,,Wykonanie prac geodezyjnych i kartograficznych dotyczących podziałów nieruchomości na terenie miasta Szczecina”
Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły pytania dotyczące treści SIWZ.
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t .j. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późń. zm.), Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami.
Pytanie nr 1:
Dotyczy określenia przedmiotu zamówienia – wartości szacunkowe:
W Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, Rozdział XIV ,,Opis przedmiotu zamówienia” Zamawiający określa szacunkowe jednostki w poszczególnych częściach (ilość zleceń, ilość projektowanych działek, ilość punktów granicznych do wznowienia) bez określenia minimalnej wartości, jaką Zamawiający zleci do realizacji Wykonawcy prac. Proszę o uszczegółowienie przedmiotu zamówienia.
Odpowiedź:
Zamawiający pozostawia zapisy SIWZ bez zmian.
W „Opisie przedmiotu zamówienia” Zamawiający zamieścił informacje m.in. o szacunkowej ilości zleceń jednostkowych, szacunkowej łącznej ilości projektowanych działek oraz szacunkowej ilości punktów granicznych do wznowienia, dla poszczególnych części zamówienia. Są to dane szacunkowe, określone przez Zamawiającego w oparciu o dane dotyczące wykonania prac podobnych w poprzednich latach oraz w oparciu o informacje szacunkowe uzyskane z Wydziału Zarządzania i Obrotu Nieruchomości oraz Wydziału Regulacji Stanów Prawnych Nieruchomości tut. Urzędu w zakresie planowanych zleceń dotyczących prac podziałowych. Należy dodać, że Biuro Geodety Miasta samo nie kreuje podziałów nieruchomości stanowiących własność Miasta, a jedynie zbiera informacje i wnioski z innych wydziałów urzędu.
Ilości szacunkowe nie są ilościami gwarantowanymi i nigdzie w dokumentach załączonych do procedury przetargowej nie ma mowy o ilościach gwarantowanych.
W momencie prowadzenia przez Biuro ds. Zamówień Publicznych procedury przetargowej Zamawiający reprezentowany przez Biuro Geodety Miasta (BGM) nie dysponuje gotowym kompletem zleceń dla każdej z części zamówienia. Zlecenia mogą wpłynąć do BGM z każdego wydziału tut. Urzędu i nie można z góry określić, ile zleceń wpłynie w danym miesiącu i na jaką część zamówienia.
Zapis w punkcie 4 „Ustaleń ogólnych” Opisu przedmiotu zamówienia: „Zamawiający powierzy Wykonawcy ostatnie zlecenie jednostkowe nie później niż 31 grudnia 2016r.” oznacza zobowiązanie Zamawiającego do przekazania ostatniego zlecenia dla Wykonawcy w tym terminie wyłącznie pod warunkiem, że takie zlecenie wpłynie do BGM odpowiednio wcześniej z danego wydziału UM, a BGM je odpowiednio opracuje i przygotuje dla Wykonawcy. Powyższy zapis nie oznacza, iż Zamawiający gwarantuje, że przekaże każdemu Wykonawcy (odpowiedniemu dla danej części zamówienia) ostanie zlecenie dokładnie w dniu 31 grudnia 2016r.
Reasumując, Zamawiający reprezentowany przez BGM nie może zagwarantować ani minimalnej ani maksymalnej ilości zleceń dla poszczególnych części zamówienia, bowiem ilość i częstotliwość otrzymywania zleceń z innych wydziałów UM nie jest kwestią zależną od BGM.
Pytanie nr 2:
Dotyczy warunków udziału w postępowaniu:
W SIWZ w rozdziale V, w punkcie 3 w pp. 3 Zamawiający określa minimalną liczbę osób zdolnych do wykonania zamówienia, w zależności od ilości części zamówienia, na które staje Oferent.
Uprzejmie proszę o wyjaśnienie, czy ta sama osoba (posiadająca niezbędne uprawnienia zawodowe) może być wykazana przy więcej niż trzech różnych częściach zamówienia, w ofertach różnych firm. Bez uszczegółowienia tej kwestii może się okazać, że jedna osoba kieruje i wykonuje nadzór nad pracami więcej niż jednej części zamówienia, wykonując je dla różnych Wykonawców. Teoretycznie możliwe jest, że wszystkie części Zamówienia nadzoruje jedna i ta sama osoba, mimo, że Zamawiający ma zamiar to ograniczyć.
Odpowiedź:
Zamawiający pozostawia zapisy SIWZ bez zmian.
Biuro Geodety Miasta nie jest w stanie wskazać przepisów zakazujących danemu geodecie uprawnionemu pełnienia funkcji kierownika roboty geodezyjnej dla różnych podmiotów/firm geodezyjnych.
Pytanie nr 3:
Dotyczy określenia przedmiotu zamówienia –wielkości i terminy przekazywania zleceń jednostkowych:
Zgodnie z załącznikiem 7a i 7b do SIWZ (wzór umowy) w § 1 pkt 2 Zamawiający określił, kiedy Wykonawca prac może przystąpić do realizacji prac. W paragrafie tym brak jest informacji o częstości i ilości przekazywanych zleceń. Mając na uwadze kary umowne związane z terminowością realizacji prac, określone we wzorze umowy obawiamy się, że z powodu braku odpowiednich zapisów w umowie Zamawiający może zlecić wszystkie prace objęte umową w jednym terminie. Wówczas realizacja prac w terminach umownych może nie być dotrzymana. Dodatkowo taki stan rzeczy utrudnia planowanie: zarówno w zakresie zaangażowania potencjału osobowego, jak i planowania finansowego –co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania firmy.
Proszę o uszczegółowienie przedmiotu zamówienia.
Odpowiedź
Zamawiający reprezentowany przez BGM nie ma wpływu na terminy przekazywania zleceń przez wydziały UM, a także ich ilość w danym momencie. Mogą wystąpić sytuacje, że w danym okresie wpłynie jednocześnie kilka zleceń dla danej części. Zamawiający określa, że w takim przypadku przekaże Wykonawcy nie więcej niż trzy zlecenia jednocześnie. Następne zlecenia Zamawiający przekaże temu samemu Wykonawcy nie wcześniej niż po upływie 7 dni kalendarzowych od przekazania poprzednich zleceń.
W związku z powyższym Zamawiający dokona niezbędnej modyfikacji SIWZ w powyższym zakresie.
- udostępnił:
- Biuro ds. Zamówień Publicznych
- wytworzono:
- 2016/01/11
- odpowiedzialny/a:
- Agnieszka Kosmala
- wprowadził/a:
- Agnieszka Kosmala
- dnia:
- 2016/01/11 13:07:26
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Agnieszka Kosmala | 2016/01/11 13:07:26 | Dodanie pytań i odpowiedzi |