Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania

Wydział merytoryczny:
Wydział Gospodarki Komunalnej
Odpowiadający:
Zastępca Prezydenta Beniamin Chochulski
Data odpowiedzi:
2009/12/02
Czy odpowiedź udzielona w terminie:
Nie

W odpowiedzi na Pana zapytanie z dnia 23.11.2009 r. w sprawie terminu realizacji wykonania uzbrojenia technicznego w prawobrzeżnych dzielnicach Szczecina uprzejmie informuję, co następuje.

W ramach realizowanego przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Szczecinie Programu „Poprawa jakości wody w Szczecinie” zostało wybudowanych ok. 41 km kanalizacji sanitarnej, ok. 41 km kanalizacji deszczowej, ok. 29 km sieci wodociągowej, ok. 14 km kolektorów tłocznych i 11 pompowni ścieków w dzielnicach : Zdroje, Podjuchy, Dąbie i Kijewo.

W latach następnych 2010-2011 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. planuje realizację kolejnych inwestycji w zakresie gospodarki wodno ściekowej w prawobrzeżnych dzielnicach miasta Szczecina, i takie są zamierzenia dla poszczególnych dzielnic.

  • Załom – w 2009 r. ZWiK Sp. z o.o. przejęła sieci kanalizacji sanitarnej od Spółki Załom Dom-Service, które zostaną sukcesywnie poddawane remontowi ze względu na ich zły stan techniczny. Ponadto na 2010 zaplanowano przebudowę pompowni Załom wraz z rurociągiem tłocznym w celu przystosowania nowej przepompowni do odbioru ścieków, uwzględniając rozwój terenów przyległych i przystosowanie do warunków istniejących.
  • Podjuchy – w chwili obecnej realizowane są roboty budowlane polegające na budowie kanalizacji sanitarnej w ul. Warsztatowej, Wieluńskiej, Chojnickiej, Bronowej, Brzeżańskiej i Żeliwnej. Natomiast w latach 2010-2011 ZWiK Sp. z o.o. planuje roboty budowlane polegające na wymianie sieci wodociągowej w ul. Spiżowej, Żwirowej, Joselewicza, Miechowskiej, Kozienickiej, Sieradzkiej, Rzeszowskiej, Rożnowskiej, Sąsiedzkiej, Chromowej, Elektoralnej, Krzemiennej, F.Szarego i Metalowej. Planowane roboty budowlane w zakresie budowy kanalizacji sanitarnej dotyczą następujących ulic: Włókienniczej, Kołowskiej, Spiżowej, Inżynierskiej, Żwirowej, Odległej, Ziarnistej, Skalistej, Cynowej, Gipsowej, Walczaka, Chabrowej, Konińskiej, Kozienickiej, Rzeszowskiej, Rożnowskiej, Radosnej, Zakręt i Ciasnej, zaś wymiana kanalizacji sanitarnej wystąpi w ul. Krzemiennej, F. Szarego, Metalowej, Twardej i Joselewicza, Chełmińskiej, Miechowskiej, Sieradzkiej, Rtęciowej.
  • Żydowce – Klucz w latach 2010-2011 ZWiK Sp. z o.o. planuje zrealizować roboty budowlane polegające na budowie kanalizacji sanitarnej w ul. Raszyńskiej, Pasiecznej oraz budowie sieci wodociągowej w ul. Komety.

Jednocześnie należy nadmienić, że po zrealizowaniu urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych odtwarzana jest nawierzchnia drogi, czyli poprawiony jest jej stan, a Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego na wielu z nich wybudował chodniki i oświetlenie.
 


Interpelacja: Dot. wykonania sieci kanalizacyjnych na osiedlach
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2009/12/03, odpowiedzialny/a: Marta Klimek, wprowadził/a: Marta Klimek, dnia: 2009/12/03 09:39:07
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marta Klimek 2009/12/03 09:39:07 nowa pozycja