Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania

Wydział merytoryczny:
Wydział Gospodarki Komunalnej
Odpowiadający:
Zastępca Prezydenta Mariusz Kądziołka
Data odpowiedzi:
2015/05/21
Czy odpowiedź udzielona w terminie:
Nie

Odpowiadając na Pani zapytanie w sprawie możliwości remontu ul. Tomaszowskiej uprzejmie informuję, że w celu wykonania kompleksowego remontu tej ulicy (odcinek od ul. Komuny Paryskiej w kierunku ul. Wilczej) należy wykonać projekt obejmujący dostosowanie nawierzchni do aktualnego obciążenia ruchem, przebudowę chodników, oświetlenia, przegląd stanu technicznego instalacji podziemnych wraz z ewentualnymi, koniecznymi naprawami i przebudową. W ramach powyższej inwestycji należy również rozważyć możliwość przebudowy ul. Stawowej, która prowadzi do modernizowanego Stawu Brodowskiego. Koszty przebudowy ulic oszacowano wstępnie: w przypadku ul. Tomaszowskiej na około 3 800 000,00 złotych, natomiast na ul. Stawową na około 1 000 000,00 złotych. Do powyższych kosztów należy doliczyć koszt wykonania projektów, który wstępnie oszacowano na kwotę około 250 000,00 złotych.

Ze względu na zakres robót jest to temat inwestycyjny wymagający zabezpieczenia określonych środków finansowych zarówno na dokumentację, jak i wykonawstwo. Natomiast aby doszło do realizacji tematy zadań inwestycyjnych muszą równocześnie zaistnieć zarówno w budżecie miasta na dany rok budżetowy, w Wieloletniej Prognozie Finansowej a także w Wieloletnim Programie Rozwoju Szczecina. Ze względu na duże potrzeby w tym zakresie trudno jest w chwili obecnej określić termin, w którym realizacja ww. przedsięwzięć byłaby możliwa.

Jednocześnie informuję, że do czasu kompleksowej realizacji ww. zadań Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego będzie w ramach bieżącego utrzymania pasa drogowego dokonywał miejscowych napraw cząstkowych. Ostatnie miejscowe naprawy cząstkowe wykonano w miesiącu kwietniu br.


Interpelacja: Dot. remontu ulicy Tomaszowskiej
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2015/05/21, odpowiedzialny/a: Marta Klimek, wprowadził/a: Marta Klimek, dnia: 2015/05/21 14:19:31
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marta Klimek 2015/05/21 14:19:31 nowa pozycja