Zapisz się do newlettera Budżetu Obywatelskiego
Zapisz się do newlettera konsultacji społecznych

Miasto sprawdza partycypację

Jak ulepszyć budżet obywatelski, zwiększyć zaangażowanie mieszkańców, poprawić wymianę informacji i konsultacje. Miasto uruchomiło badania związane z procesami partycypacji społecznej.

To początek zapowiadanego przez prezydenta Piotra Krzystka dyskusji o przeformułowaniu szczecińskiego budżetu partycypacyjnego i jedno z pierwszych zadań nowego zastępcy prezydenta Daniela Wacinkiewicza.


-Budżet partycypacyjny to jeden z najważniejszych instrumentów w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego – mówi Daniel Wacinkiewicz. - Ewaluacja pomoże nam stworzyć ścieżkę dotarcia do mieszkańców i zainteresowania ich szerszym uczestnictwem w tym procesie. Zdaję sobie sprawę, że czeka nas dużo wytężonej pracy, ale jestem również przekonany, że warto podjąć to wyzwanie.


Badania przeprowadzi poznańska firma „Konsultujemy”. Obejmą one m.in. wywiady z radnymi osiedlowymi, przedstawicielami organizacji pozarządowych i mieszkańców. Celem jest zebranie ocen i opinii służących wypracowaniu nowego modelu uczestniczenia mieszkańców naszego miasta w decyzjach dot. rozwoju miasta, a także tworzeniu budżetu obywatelskiego. Analizie zostanie poddany cały budżet partycypacyjny, konsultacje społeczne oraz współpraca z Radami Osiedli. Badania potrwają do 27 marca br.

Ankieta dostępna jest TUTAJ

Zachęcamy wszystkich do podzielenia się opinią i udziału w badaniach!

Informacja o wytworzeniu danych   Poprzednie wersje danych

© Urząd Miasta Szczecin. Serwis bip.um.szczecin.pl/konsultacje jest integralną częścią Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Szczecin. Kontakt: bdo@um.szczecin.pl