Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  

Informacje o wyniku naboru ogłoszonego przez Prezydenta

Wynik postępowania konkursowego na kandydta na stanowisko Dyrekotra Teatru Lalek "Pleciuga" w Szczecinie


PREZYDENT  MIASTA  SZCZECIN

 Informuje o wyniku

POSTĘPOWANIA KONKURSOWEGO NA KANADYDTA NA STANOWISKO DYREKTORA TEATRU LALEK  „PLECIUGA” W SZCZECINIE

Komisja powołana zarządzeniem Nr 325/21 Prezydenta Miasta Szczecin z dnia 28 czerwca 2021 r. w sprawie powołania komisji ds. przeprowadzenia postępowania konkursowego na Dyrektora Teatru Lalek „Pleciuga” w Szczecinie w dniu 19 lipca 2021 r., po przeprowadzonym dwuetapowym postępowaniu konkursowym, zarekomendowała Prezydentowi Miasta Szczecin na stanowisko Dyrektora Lalek „Pleciuga” w Szczecinie Pana Tomasza Lewandowskiego.

Pan Tomasz Lewandowski złożył swoją ofertę jako jeden z pięciu kandydatów na stanowisko Dyrektora Teatru Lalek „Pleciuga”. Oprócz ustalenia przez komisję ds. przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko Dyrektora Teatru Lalek „Pleciuga” w Szczecinie spełnienia wymagań formalnych umieszczonych w ogłoszeniu o konkursie - podczas drugiego etapu postępowania konkursowego - komisja uznała, iż kandydat zaprezentował najbardziej spójną, ciekawą, nowatorską, ale także odnoszącą się z szacunkiem do utrwalonej na gruncie Miasta Szczecin i w ujęciu krajowym pozycji Teatru Lalek „Pleciuga”, wizję dalszego funkcjonowania Teatru. Prezentując proponowany rys charakterystyczny dla Teatru Lalek „Pleciuga”  w Szczecinie upewnił komisję o swoim ogromnym zaangażowaniu i gotowości
do ewolucji Teatru w stronę jego rozwoju oraz ekspansji nowych obszarów działania.

Oprócz powyższego Pan Tomasz Lewandowski posiada doświadczenie na stanowisku związanym z kierowaniem instytucją kultury. Legitymuje się również odpowiednim wykształceniem. Pozwoliło to komisji ustalić, iż Jego wysoce merytoryczne przygotowanie do konkursu  daje również największą gwarancję wysoce merytorycznego kierowania Teatrem Lalek „Pleciuga” pod kątem organizacyjno - artystycznym.

Pan Tomasz Lewandowski jest magistrem Katedry Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Szczecińskim. W latach 2015-2017 pełnił funkcję Dyrektora Pyrzyckiego Domu Kultury. Obecnie pracuje jako freelancer w teatrach na terenie Polski i Europy, jako kompozytor, kierownik muzyczny i aranżer. Jest osobą silnie związaną ze Szczecinem, a szczególnym sentymentem darzy Teatr Lalek „Pleciuga”, który jak sam twierdzi „obserwuje i wspiera od wielu lat – zarówno w roli uczestnika wydarzeń, jak i współtwórcy wielu produkcji”.


Data wygaśnięcia: 30.09.2021

udostępnił: WO, wytworzono: 2021/08/02, odpowiedzialny/a: Grzegorz Łubian, wprowadził/a: Alicja Graczyk, dnia: 2021/08/02 13:56:54
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Alicja Graczyk 2021/08/02 13:56:54 modyfikacja wartości
Alicja Graczyk 2021/08/02 13:56:35 modyfikacja wartości
Alicja Graczyk 2021/08/02 13:46:03 nowa pozycja