Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. nabrzeża na Bulwarze Chrobrego

Numer: 65
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2018/12/20

W mediach pojawiały się informacje, w których prezydent Szczecina atakuje PŻM w sprawie domniemanego uniemożliwiania przez to przedsiębiorstwo remontu fragmentu nabrzeża na Bulwarze Chrobrego należącego do spółki Polsteam Żegluga Szczecińska sp. z o.o., operatora statków cumujących przy tym nabrzeżu. W związku z tym proszę o odpowiedź na następujące pytania:
1. Czy prezydent Szczecina jako przedstawiciel Gminy Miasto Szczecin podejmował próby negocjacji z właścicielem tego nabrzeża oraz PŻM, przedsiębiorstwem sztandarowym dla naszego miasta?
2. Czy wobec zobowiązań medialnych prezydenta Szczecina dotyczących chęci wyremontowania tego nabrzeża przez GMS, zostały oszacowane koszty tego remontu?
3. Czy zostały zabezpieczone środki na ten remont w budżecie na 2019 i pozostałych dokumentach określających wydatki GMS w dalszej perspektywie finansowej?
4. Dlaczego prezydent Szczecina nie chce zaakceptować faktu, że remont tych nabrzeży zostanie przeprowadzony i sfinansowany przez PŻM?
5. Jakie działania zamierza prowadzić GMS od strony wody przy tych nabrzeżach, skoro nie posiada jednostek pływających, a jednostki takie posiada spółka Polsteam Żegluga Szczecińska?
6. Dlaczego GMS nie wyszła z inicjatywą promocji Szczecina poprzez zintensyfikowanie rejsów Szczecin - Świnoujście, jakie odbywają się statkami tej spółki?
7. Czy GMS wystąpiła do Akademii Morskiej o przejęcie pozostałej części nabrzeża przy Bulwarach Chrobrego, należącego do Akademii Morskiej?
8. Jeżeli tak, to poproszę o kserokopie wszelkich dokumentów w tej sprawie, jeżeli nie - to dlaczego, skoro remont tego nabrzeża nie jest możliwy bez włączenia do tego fragmentów bulwarów należących do Akademii Morskiej?
9. Czym zakończyły się negocjacje spółki miejskiej Żegluga Szczecińska sp. z o.o. w sprawie wyrażenia zgody na cumowanie przy tych nabrzeżach jednostek niemieckiej spółki Adler Schiffe?
 Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

IV
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2018/12/20, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2018/12/20 10:51:35
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2018/12/20 10:51:35 nowa pozycja