Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania

Wydział merytoryczny:
Wydział Gospodarki Komunalnej
Odpowiadający:
Anna Szotkowska - Z-ca Prezydenta Miasta
Data odpowiedzi:
2019/04/08
Czy odpowiedź udzielona w terminie:
Tak

odpowiadając na Pana zapytanie nr 541 w sprawie sprzątania terenów zielonych na skwerze im. Janiny Szczerskiej, uprzejmie informuję.
Teren zieleńca im. Janiny Szczerskiej sprzątany jest 1 raz dziennie przez 7 dni w tygodniu w sezonie jesienno-zimowym. W sezonie wiosenno-letnim częstotliwość sprzątania zostaje zwiększona do 2 razy dziennie (w godzinach porannych i popołudniowych). W związku z wykonywanymi robotami budowlanymi na skwerze w terminie do 5 kwietnia br., Wykonawca dodatkowej alejki wraz z małą architekturą i oświetleniem został zobowiązany do naprawy (odtworzenia) trawnika uszkodzonego (inwestycja z końca 2018 r.). Nadmieniam, że na terenie skweru znajduje się kamera monitoringu miejskiego.
W części dotyczącej statystyki za rok 2018 odnośnie zatrzymań, wystawionych mandatów, informuję, że od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 r. Straż Miejska w rejonie skweru im. Janiny Szczerskiej zrealizowała 107 interwencji i kontroli. Interwencje dotyczyły głównie spożywania alkoholu, zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz zanieczyszczania miejsca przez osoby bezdomne. Wobec 19 sprawców wykroczeń na podstawie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi zastosowano sankcje zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
Ponadto strażnicy osiedlowi, odpowiedzialni za przedmiotową część miasta, podejmą cykliczne działania, zmierzające do ujawnienia i eliminacji wszystkich naruszeń norm prawnych.

 


Interpelacja: Dot. sprzątania terenów zielonych na skwerze im. Janiny Szczerskiej
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2019/04/09, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2019/04/09 10:26:35
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2019/04/09 10:26:35 nowa pozycja