Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania

Wydział merytoryczny:
Wydział Gospodarki Komunalnej
Odpowiadający:
Anna Szotkowska - Z-ca Prezydenta Miasta
Data odpowiedzi:
2019/02/19
Czy odpowiedź udzielona w terminie:
Tak

W odpowiedzi na interpelację nr 299 informuję, że z 476 pojazdów zgłoszonych do umów przewozowych 425 autobusów jest wyposażone w biletomaty. Kolejne 13 urządzeń mobilnych czeka na montaż w pojazdach. W związku z powyższym w najbliższej przyszłości planowane jest uzupełnienie wyposażenia 38 autobusów w automaty mobilne.
Jednocześnie informuję, że niedaleko przystanków „Łubinowa” i ”Sanktuarium” znajduje się kasa biletowa (pętla autobusowa osiedle Słoneczne) oraz stacjonarny automat biletowy zainstalowany przy ul. Wiosennej (przystanek przy Kauflandzie). Pasażerowie mogą także skorzystać z aplikacji na smartfonach tj. SkyCash, moBilet lub Mobilnej Karty Miejskiej. Aplikacje umożliwiają zakup biletów jednorazowych jak i okresowych, a Mobilna Karta Miejska również karnetów. Zakup biletów na smartfonach jest możliwy przez całą dobę, 365 dni w roku. Za przejazd komunikacją miejską można również zapłacić korzystając ze Szczecińskiej Karty Miejskiej (tzw. e-portmonetki), w kasownikach zainstalowanych w pojazdach.


Interpelacja: Dot. zakupu nowych biletomatów
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2019/02/20, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2019/02/20 09:56:28
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2019/02/20 09:56:28 nowa pozycja