Statystyka dostępu

Ilość wizyt: 80307949

Aktualna strona: 2422311

Wydrukowano: 0

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. udostępnienia boiska przy ul. Orlej na os. Kijewo

Numer: 580
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/04/08 09:00:00

Szanowny Panie Prezydencie,

na podstawie § 53 Regulaminu Rady Miasta zwracam się z interpelacją w sprawie boiska przy ul. Orlej na os. Kijewo. Ilekroć chciałam wejść na teren boiska, było ono zamknięte. Z podobnymi głosami zwracali się do mnie również mieszkańcy, zwłaszcza w ostatnich dniach, gdy pogoda się poprawiła.

W związku z powyższym proszę o podanie w jakich godzinach i terminach mieszkańcy niezrzeszeni w żadnych klubach mogą z boiska korzystać (nadmienię, że boisko powstało w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, który zakładał otwarty dostęp do niego).

Proszę również o przybliżenie kwestii organizacyjnych (w szczególności kto odpowiada za udostępnianie boiska oraz jego utrzymanie; czy boisko podlega monitoringowi poprzez kamerę i kto jest uprawniony do podglądu wizji; kiedy zakończy się budowa zaplecza i jakie funkcje będzie ono pełnić; komu zostanie powierzona opieka nad aktualnie stawianym budynkiem; kto i na jakich zasadach będzie mógł z budynku korzystać).

Zwracam się wnioskiem o uwzględnienie otwarcia boiska w dni powszednie od godziny 6.00 rano, a w soboty i niedzielę od godziny 7.00, tak aby osoby chcące trenować lub uprawiać jogging przed pracą mogły z boiska korzystać.

Mam również nadzieję, że nie powtórzy się sytuacaja sprzed roku, kiedy boisko dłużej było zamknięte, niż otwarte. Większość czasu można było spoglądać na murawę tylko zza ogrodzenia. Po wejściu na jej teren i tak zresztą trzeba było uważać na śliskie białe grzyby, które przez brak użytkowania porastały ją gęsto.

ZDJĘCIE NR 1

ZDJĘCIE NR 2

ZDJĘCIE NR 3Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Łongiewska-Wijas Edyta Niezrzeszony

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Wydział Sportu Krzysztof Soska - Z-ca Prezydenta Miasta 2019/04/18   Tak 
Informacja o wytworzeniu danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem   Poprzednie wersje danych dla strony - informacje wyświetlane są pod linkiem
© Urząd Miasta Szczecin link zewnętrzny Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt. Pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin