Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania

Wydział merytoryczny:
Biuro Prezydenta Miasta
Odpowiadający:
Anna Szotkowska - Z-ca Prezydenta Miasta
Data odpowiedzi:
2019/06/06
Czy odpowiedź udzielona w terminie:
Tak

w odpowiedzi na Państwa interpelację informuję, że wymiana ławek na Placu Orła Białego została wykonana jako zagospodarowanie tymczasowe w uzgodnieniu z Architektem Miasta.
Po docelowym remoncie Placu Orła Białego ławki zostaną przeniesione w miejsce, w którym postawiono już taki wzór, w ramach uzupełnienia zagospodarowania. W roku bieżącym widoczne są trudności z dostępem na rynku niektórych modeli ławek z uwagi na wprowadzanie przez producentów nowych wzorów. Koniecznym jest wybieranie typów podobnych do katalogowych, co jest dopuszczalne ze względu na poglądowy charakter wizualizacji. Katalog natomiast nie może wskazywać konkretnego produktu, ze względu na niezgodność takiego postępowania z Ustawą Prawo Zamówień Publicznych.
Ponadto informuję, że ławki w Parku Żeromskiego nie są nowe, zostały jedynie poddane renowacji w roku 2018.

Jednocześnie wyjaśniam, że przy inwestycji pn. „Budowa dróg dla rowerów w Szczecinie w ciągu ul. 26 Kwietnia wraz z niezbędnymi połączeniami z istniejącą infrastrukturą” Wykonawca zastosował ławki, kosze uliczne oraz barierki uliczne zgodne z Katalogiem Mebli Miejskich tj.:
1) ławki symbol L12 str. 69 Katalogu - 2 sztuki,
2) kosze uliczne symbol K2 str. 97 Katalogu - 35 sztuk,
3) barierki uliczne symbol B1 str. 119 Katalogu - 403mb.

Ławka przedstawiona na zdjęciu i opatrzona napisem „ul. 26 Kwietnia Inwestycja 2018” nie jest ławką, która została postawiona w ramach ww. inwestycji.


 


Interpelacja: Dot. Katalogu Mebli Miejskich
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2019/06/06, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2019/06/06 14:42:34
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2019/06/06 14:42:34 nowa pozycja