Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Aktualności Biura Dialogu Obywatelskiego

Bosman uruchomi wyjątkowy program grantowy dla lokalnych organizacji


Już w styczniu ruszy pierwsza edycja konkursu grantowego, którego organizatorem jest marka Bosman. Udział w konkursie mogą wziąć organizacje pozarządowe i instytucje użyteczności publicznej z województwa zachodniopomorskiego. Do wygrania jest 15 grantów o łącznej wartości 550 000 zł.

Celem programu jest wsparcie inicjatyw ekologicznych, społecznych i infrastrukturalnych, podnoszących komfort życia mieszkańców regionu oraz stymulujących integrację lokalnej społeczności.

Marka Bosman jest nierozerwalnie związana ze Szczecinem i sąsiednimi powiatami. Nie tylko warzymy jedno z najbardziej rozpoznawalnych piw w regionie, ale jesteśmy częścią lokalnej społeczności. – mówi Paweł Michalik, menedżer marki Bosman w Carlsberg Polska – Dlatego zależy nam, aby wspierać tutejsze inicjatywy, które poprawiają warunki życia mieszkańców. Nasz program pozwoli nam lepiej poznać ich potrzeby i na nie odpowiedzieć.

Organizacje pozarządowe i instytucje użyteczności publicznej będą mogły złożyć wnioski o wsparcie finansowe swoich projektów, mających na celu poprawę stanu środowiska naturalnego i estetyki otoczenia, stworzenie infrastruktury rekreacyjnej i wypoczynkowej, a także organizację wydarzeń i przestrzeni integrujących lokalną społeczność. Bosman zaplanował przyznanie 15 grantów
o wartości 25 000 i 50 000 zł.

Konkurs dotyczy: Szczecina, Świnoujścia oraz powiatów polickiego, gryfińskiego, myśliborskiego, pyrzyckiego, starogardzkiego, goleniowskiego, kamieńskiego, gryfickiego, łobeskiego, choszczeńskiego, drawskiego, świdwińskiego, białogardzkiego i kołobrzeskiego.

W styczniu podamy szczegółowe informacje dotyczące konkursu, niemniej już teraz zachęcamy organizacje pozarządowe i instytucje społeczne, aby rozważyły swój udział i projekty, które mogą zgłosić do programu. – dodaje Paweł Michalik.

Informacji udziela:

Jagoda Jastrzębska
Kierownik ds. rozwoju odpowiedzialnego biznesu
Tel. 601 899 805
e-mail: Jagoda.Jastrzebska@carlsberg.pl

Carlsberg Polska jest jednym z trzech największych graczy na rynku piwa w Polsce. Carlsberg Polska warzy piwa najwyższej jakości, odwołujące się do przyjemnych i radosnych stron dorosłego stylu życia. Konsumenci mogą wybierać z szerokiej oferty wielokrotnie nagradzanych marek piw takich jak: Carlsberg, Okocim, Harnaś, Karmi, Kasztelan, Somersby, Grimbergen, Bosman oraz Piast. Piwa z grupy Carlsberg Polska warzone są w browarach o wieloletniej tradycji piwowarskiej – w Browarze Okocim w Brzesku (1845), Browarze Bosman w Szczecinie (1848), i Browarze Kasztelan w Sierpcu. Łączne zatrudnienie w Polsce wynosi ponad 1300 pracowników. Firma promuje odpowiedzialną konsumpcję alkoholu, angażuje swoich pracowników w wolontariat, na zasadach wzajemnego poszanowania współpracuje ze swoimi partnerami biznesowymi, działa na rzecz obiegu zamkniętego opakowań, a także odpowiedzialnie gospodaruje wodą i energią. Od 2015 roku firma jest dystrybutorem piwa Guinness. Carlsberg Polska jest oddziałem duńskiej firmy Carlsberg działającej od 1847 roku.

Więcej informacji na: www.carlsbergpolska.pl  oraz na profilach firmy:
LinkedIn https://www.linkedin.com/company/carlsbergpolska/  
Facebooku https://www.facebook.com/CarlsbergPolska/


IV
udostępnił: Biuro Dialogu Obywatelskiego, wytworzono: 2019/12/20, odpowiedzialny/a: Anna Stępień, wprowadził/a: Anna Stępień, dnia: 2019/12/20 13:06:46
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Anna Stępień 2019/12/20 13:06:46 nowa pozycja