Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Aktualności Biura Dialogu Obywatelskiego

Wrzesień z galerią TWORZĘ SIĘ w DK 13 muz


Wrzesień z galerią TWORZĘ SIĘ w DK 13 muz

Wystawa RAJ NA ZIEMI
1.09-30.12.2020, TWORZĘ SIĘ

Raj na Ziemi

„Nie ma innego raju, ziemia jest naszym rajem” - powiedział Mirosław Hermaszewski patrząc na ziemię z orbity.
W kontekście problemów z jakimi boryka się nasza planeta, potraktowanie jej jako wspólnego dobra, jest jedynym możliwym rozwiązaniem. Naukowcy twierdzą, że choć zdrowie planety, pogarsza się szybciej niż kiedykolwiek, wciąż nie jest za późno, by powstrzymać ten proces. Jeśli chcemy zatrzymać nasz raj, musimy zacząć działać jak najszybciej, w skali globalnej ale przede wszystkim lokalnie. Wspólnie z zaproszonymi artystami, stworzyliśmy przestrzeń, w której poprzez sztukę mówimy o najważniejszych problemach środowiskowych. Przy pomocy specjalnie zaaranżowanej przestrzeni oraz ścieżce wrażeń, będziemy prowokować do refleksji oraz zadawać pytania, które pozwolą uruchomić wyobraźnię ekologiczną.

- Przyjdź i odwiedź wykreowany przeZ nas świat. Przespaceruj się ścieżką nr 1 i ścieżką nr 2. Zdobądź wiedzę i zdecyduj, jaki świat wybierasz.

KIEDY I JAK ODWIEDZIĆ WYSTAWĘ WE WRZEŚNIU?

- w każdą niedzielę (6, 13, 20, 27.09) w godz. 11:00-16:00 (wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: tworzesie@gmail.com)

-od poniedziałku do piątku wstęp dla grup zorganizowanych (wstęp płatny, obowiązują zapisy)
Spotkania odbywają się w pełnym reżimie sanitarnym.
Szczegóły: tworzesie.pl

 

19.09.20 godz. 11:00
Rodzinny spacer „Kąpiele leśne”
Miejsce: Dolina Siedmiu Młynów
Start: niedaleko j. Głębokie; przystanek „Miodowa Leśniczówka” (dojazd autobusami 51 i 901)

Galeria TWORZE SIĘ zaprasza na kolejny spacer, tym razem do Lasku Arkońskiego. Peter Wohlleben, jeden z najbardziej znanych leśników świata, autor książki "Sekretne życie drzew" poleca, aby las odkrywać wszystkimi zmysłami i zażywać kąpieli leśnych. Taki właśnie spacer proponujemy. Po raz drugi spotkamy się z certyfikowanym przewodnikiem Shirin Yoku-Jackiem Gawrońskim. Serdecznie zapraszamy!

Shinrin Yoku znaczy Las ( Shinrin) i Kąpiel ( Yoku ). Termin ten powstał w Japonii i pierwszy raz użył go Dyrektor Japońskiej Agencji Rolnictwa, Leśnictwa i Rybołówstwa w 1982. Analogicznie do zanurzania się wodzie, zanurzymy się wszystkimi zmysłami w środowisku leśnym. Kąpiele leśne, stymulują układ odpornościowy, układ nerwowy i układ krążenia. Działają antywirusowo i antybakteryjnie. Środowisko leśne zwiększa naszą koncentrację i kreatywność , polepsza się dobre samopoczucie, zmniejsza się napięcie i stres. Dzisiaj terapia lasem lub medycyna leśna jest powszechnie uznawana i stosowana na całym świecie.
Prowadzenie: Jacek Gawroński

Zapisy: tworzesie@gmail.com

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. 

Życzenie dla Szczecina
akcja plakatowa i on-line do 30.09.2020

Z okazji 75-tych urodzin Szczecina galeria TWORZĘ SIĘ zaprasza mieszkańców do udziału w akcji „Życzenie dla Szczecina”. Świętujmy i stwórzmy wspólnie galerię życzeń. Dowiedzmy się czego pragną mieszkańcy dla swojego miasta i czego mu życzą. Galeria życzeń powstaje w Internecie (tworzesie.pl) oraz w przestrzeni miasta. W różnych miejscach Szczecina, na słupach ogłoszeniowych, dostępne są żółte plakaty z białą kartką, na których można zapisać swoje życzenie. Zasypmy Szczecin życzeniami!

Jak wziąć udział w akcji?

• Wysyłając zdjęcie z zapisanym życzeniem na adres: tworzesie@gmail.com
• Wpisując życzenie na jednym z żółtych plakatów z białą kartką

Organizatorzy: Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury 13 muz

Wydarzenia odbywają się w ramach projektów „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie 2020” oraz „W Szczecinie TWORZĘ SIĘ!”. Projekt współfinansowany jest przez Miasto Szczecin. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Partnerzy: Sektor 3 Szczecin, IKEA Dom Jutra, Akademia Sztuki w Szczecinie, Stowarzyszenie OFFICYNA, Stowarzyszenia MiastoHolizm, Stowarzyszenie KAMERA, Kashart , Szkoła Podstawowa TAK, 8. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA 2020

Patroni medialni: Kurier Szczeciński, wszczecinie.pl, szczecindladzieci.net.pl, Echo Szczecin
 


IV
udostępnił: Biuro Dialogu Obywatelskiego, wytworzono: 2020/09/11, odpowiedzialny/a: Piotr Spunda, wprowadził/a: Piotr Spunda, dnia: 2020/09/11 14:33:14
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Piotr Spunda 2020/09/11 14:33:14 modyfikacja wartości
Piotr Spunda 2020/09/11 14:23:35 nowa pozycja