Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  

Aktualności Biura Dialogu Obywatelskiego

„POGOŃ RAKA” w Szczecinie już po raz piąty!


Już 2 października 2021 roku w sobotę, w samo południe z Polany Sportowej w Puszczy Wkrzańskiej wystartuje piaty pięciokilometrowy bieg organizowany przez Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca Oddział Szczecin. Celem wydarzenia jest promowanie aktywnego stylu życia wolnego od dymu tytoniowego, a także budowanie świadomości raka płuca oraz potrzeby regularnych badań profilaktycznych.

Plakat imprezy

Rak płuca został uznany za największe wyzwanie w onkologii. W Polsce jest on dziś najczęstszym nowotworowym zabójcą mężczyzn i kobiet (kobiety częściej umierają z powodu raka płuca niż raka piersi). Za 85 proc. zachorowań na raka płuca odpowiada palenie papierosów, jednak mało kto wie, że problem ten dotyka nie tylko palaczy. Zwykle nie daje wczesnych objawów, a niestety późno wykrywany, nie ma dobrych rokowań. Jak ustrzec się przed tym nowotworem? Odpowiedzią jest kompleksowa profilaktyka pierwotna i wtórna. Prowadzenie aktywnego trybu życia wolnego od dymu tytoniowego oraz poddawanie się regularnym badaniom może uchronić nas przed rakiem płuca. Właśnie do kształtowania takich postaw zachęcać będą organizatorzy biegu POGOŃ RAKA.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, na wszystkich uczestników, którzy ukończą bieg, będą czekały oryginalne medale okolicznościowe. Na biegu dostępne będą również materiały edukacyjne dotyczące szkodliwości palenia tytoniu oraz postępowania w razie zaobserwowania u siebie niepokojących objawów.

Organizatorem wykonawczym biegu jest Stowarzyszenie Klub Biegowy „Dzik”.
Zapisy na nasz bieg już ruszyły. Zapraszamy do udziału!
Zgłoszenia można dokonać poprzez stronę: http://www.biegpogonraka.pl/


udostępnił: Biuro Dialogu Obywatelskiego, wytworzono: 2021/08/26, odpowiedzialny/a: Piotr Spunda, wprowadził/a: Piotr Spunda, dnia: 2021/08/26 15:02:31
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Piotr Spunda 2021/08/26 15:02:31 nowa pozycja